Kdo je to?
Kdo je Mikoláš Růžička? Životopis Mikoláš Růžička, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Mikoláš Růžička

Kdo je Mikoláš Růžička? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Všestranně nadaný umělec, manžel herečky Andrei Růžičkové, Mikoláš Růžička, se narodil 2. ledna 1979 v jihočeské Bechyni. Je akademickým malířem, producentem, hudebním skladatelem a multiinstrumentalistou.
Je jedním se dvou frontmanů pražské indie-folkové skupiny Republic of Two, která vznikla v létě 2009 v návaznosti na cestování po Španělsku a Portugalsku. Vedle Mikoláše Růžičky je v kapele rovněž i Jiří Burian, který je v současnosti pravděpodobně známější díky svému výraznému alter egu Kapitána Dema.
Kapela Republic of Two už na podzim roku 2010 vydala svou první desku s názvem Raising the Flag. Vystoupení kapely doprovází umělec Aleš Růžička, který v reakci na hudbu tvoří obrazy, které mají vyjadřovat pocity a emoce v ní obsažené. Už první album vyneslo hudebník ocenění ve formě Anděla v kategorii Objev roku.
Později vyšly skupině i další desky. Nejprve remixové album prvního alba, na jehož vzniku se podílela řada známých jmen jako je Enemy, Kubátko, Dva, Luno, Theresa, Charlie Straith a další. Druhé album bylo studiové a neslo název The End of War.
O rok později vyšla Mikolášovi i sólová deska s názvem PIANO, která vznikla v domácím studiu a ve studiu Jámor, a na níž spolupracoval Ondřej Ježek, Štěpán Růžička, Jan Janečka či Terezie Kovalová.
V roce 2018 se Mikoláš Růžička podílel na vzniku filmu v režii Sofie Šustkové Do větru, k němuž složil hudbu. V tomto filmu, který sleduje příběh tří lidí během plavby kolem řeckých ostrovů si hlavní role zahráli Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková a Matyáš Řezníček.
V současné době vystupuje Mikoláš Růžička jako moderátor na Rádiu 1 ale i na live akcích. Párty miluje a hudba je celý jeho život.
S manželkou Andreou má dva syny. Starší dostal jméno Tobiáš a mladší Jáchym.Kdo je Mikoláš Růžička? Životopis Mikoláš Růžička, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Mikoláš Růžička

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1979
Místo narození: Bechyně

Popis osobnosti Mikoláš Růžička můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Doktrína? Víte, co je to Wordpress? Vzpomenete si na definici slova Obecné ohrožení? Rozumíte pojmu Rakovina?

Klíčová slova: informace, život, kdo je Mikoláš Růžička?, osobnosti, kde se narodil Mikoláš Růžička?, popis, vysvětlení, Mikoláš Růžička, zajímavosti, hudba, místo narození, osobnost, kdy se narodil Mikoláš Růžička?, životopis, narození, datum narození

Pojem Mikoláš Růžička je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Mikoláš Růžička na Google obrázcích

Vyhledat termín Mikoláš Růžička ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Mikoláš Růžička ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Mikoláš Růžička ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Mikoláš Růžička ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikoláš Růžička například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Mikoláš Růžička? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Mikoláš Růžička? Kdy se narodil Mikoláš Růžička? Kde se narodil Mikoláš Růžička? Mikoláš Růžička patří do sekce Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Mikoláš Růžička dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mikoláš Růžička i v jiné kategorii než je hudba.