Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Peregrin? Životopis Jaroslav Peregrin, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Jaroslav Peregrin

Kdo je Jaroslav Peregrin? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Jaroslav Peregrin je český analytický filosof, logik, filosof jazyka, člen Akademie Věd a pedagog na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Peregrin se narodil v Hradci Králové. Po maturitě na gymnáziu odešel studovat do Prahy, kde v letech 1976-81 úspěšně dokončil Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy (MFF UK). Po studiích získal práci programátora v rodném Hradci Králové.
Po revoluci roku 1989 na Filosofické Fakultě vyučoval základy analytické filosofie a základy sémantiky. Díky obhajobě disertační práce dokončil obor matematická logika. V roce 1990 se stal kandidátem věd (CSc.) v oboru matematická logika. Díky získanému stipendiu mohl Peregrin strávit rok 1991 na katedře filosofie na Kostnické univerzitě v Německu. V dalším roce začal působit na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy na Ústavu teoretické a komputační lingvistiky. Později habilitoval a získal titul profesor na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy v oboru logika a filosofie jazyka (1993). O dva roky později se stal členem Filosofického Ústavu Akademie Věd České republiky (FÚ AV ČR).
V současné době pracuje Peregrin v oddělení logiky na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.
Jaroslav Peregrin zatím vydal okolo třinácti publikací jako Úvod do teoretické sémantiky (1994), Co je analytický výrok (1995), Význam a struktura (2000), Filosofie a jazyk (2003), Logika a logiky (2004), Kapitoly z analytické filosofie (2005), Filosofie pro normální lidi (2008), Člověk a pravidla (2011), Jak jsme zkonstruovali svou vlastní mysl (2014), Co je nového v logice (2018) a další.Kdo je Jaroslav Peregrin? Životopis Jaroslav Peregrin, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Jaroslav Peregrin

Národnost: česká
Datum narození: 28. 1. 1957
Místo narození: Hradec Králové, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jaroslav Peregrin? s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Krevní obraz? Vzpomněli byste si na význam slova Brť? Vzpomněli byste si co znamená slovo PSČ? Znáte definici termínu Hláska?

Klíčová slova: život, kde se narodil Jaroslav Peregrin?, kdo je Jaroslav Peregrin?, místo narození, datum narození, osobnost, zajímavosti, filozofie, informace, biografie, lexikon, Jaroslav Peregrin, wikipedie, filozofie, kdy se narodil Jaroslav Peregrin?, národnost

Pojem Jaroslav Peregrin je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Jaroslav Peregrin ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Jaroslav Peregrin ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Peregrin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Jaroslav Peregrin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Peregrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Peregrin například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Peregrin?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jaroslav Peregrin? Kdy se narodil Jaroslav Peregrin? Kde se narodil Jaroslav Peregrin? Jaroslav Peregrin patří do sekce Filozofie

Kategorie filozofie, platon, jaroslav Peregrin, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Jaroslav Peregrin dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Peregrin i v jiné kategorii než je filozofie.