Kdo je to?
Kdo je Evelyna Steimarová? Životopis Evelyna Steimarová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Evelyna Steimarová

Kdo je Evelyna Steimarová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Evelyna Steimarová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Steimarová se narodila v Praze do herecké rodiny Steimarů. Jejím nevlastním bratrem byl český herec Jiří Kodet. Na rozdíl od svých rodinných příslušníku se Evelyna nechtěla stát herečkou, ale lékařkou. Lékařkou se však nestala a vystřídala několik různých zaměstnání (číšnice v horské chatě, zubní instrumentářka).
Vše se však změnilo v roce 1963, kdy si Steimarovou vybral do svého filmu Na laně režisér Ivo Novák. Následně získala angažmá v Šumperku v Severomoravském divadle (1965-1967), pardubickém Východočeském divadle (1967-1969), Státním divadle v Ostravě (1969-1970). Později působila také spolu se svým nevlastním bratrem J. Kodetem v Činoherním klubu (1977-1978).
Ve filmu doposud Steimarová ztvárnila role ve více než 50 filmech. Vytvořila role ve známých snímcích jako Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hotel pro cizince (1966), Soukromé vichřice (1967), Petrolejové lampy (1971), Hra o jablko (1976), Jak se budí princezny (1977), Balada pro banditu (1978), Tajemství hradu v Karpatech (1981), Fešák Hubert (1984), Dobří holubi se vracejí (1988) nebo Po čem muži touží (2018).
Objevila se také v televizních seriálech 30 případů majora Zemana (1975), Jahody na stéble trávy (1984), Třetí patro, Synové a dcery Jakub Skláře (1985), Případy podporučíka Haniky, Dlouhá míle (1989), Pojišťovna štěstí (2004), Cesty domů (2010), Špunti na cestě (2022).
Z prvního manželství s hudebníkem Zdeňkěm Rytířem má dceru Vendulu Prager-Rytířovou. Během natáčení filmu Balada pro banditu se Steimarová zamilovala do Bolka Polívky. Následně spolu měli dceru Annu Polívkovou. Obě dcery jsou herečky.Kdo je Evelyna Steimarová? Životopis Evelyna Steimarová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Evelyna Steimarová

Národnost: česká
Datum narození: 5. 6. 1945
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Evelyna Steimarová? s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Nord Stream? Víte, co je to Zelňačka? Víte co je Spravedlnost? Rozumíte pojmu MLM?

Klíčová slova: narození, život, vysvětlení, národnost, wiki, Evelyna Steimarová, životopis, kde se narodila Evelyna Steimarová?, kdy se narodila Evelyna Steimarová?, herectví, datum narození, kdo je Evelyna Steimarová?, herectví, osobnosti, Evelyna Steimarová, informace

Pojem Evelyna Steimarová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Evelyna Steimarová

Hledejte bez špehování slovo Evelyna Steimarová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Evelyna Steimarová na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Evelyna Steimarová ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Evelyna Steimarová ve Wikislovníku

Hledat frázi Evelyna Steimarová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Evelyna Steimarová například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Evelyna Steimarová

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Evelyna Steimarová? Kdy se narodila Evelyna Steimarová? Kde se narodila Evelyna Steimarová? Evelyna Steimarová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, brunetka krátkovláska, evelyna Steimarová, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Evelyna Steimarová dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Evelyna Steimarová i v jiné kategorii než je herectví.