Kdo je to?
Kdo je to Komorník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Komorník? Lidé, profese

Komorník

Jaký je význam slova Komorník? Co to znamená?

Komorník je historický post zřizovaný na královských či šlechtických dvorech. Může jít též o pobočníka či osobního sluhu.
Komorník (též komoří) na královském či významném šlechtickém dvoře byl v původním významu slova člověk pečující o finance, ale také o celkový chod dvora. Mohl mít na starosti i péči o panovníkovu (šlechticovu) osobní domácnost a rodinu, což zřejmě vedlo k tomu, že později se začal výraz komorník využívat i pro osoby v pozici osobního tajemníka, pobočníka či sluhy.
V závislosti na dějinném období a kontextu tak může být označení komorník použito pro velmi vysokou (někdy dokonce nejvyšší) funkci ve státním aparátu, ale také právě pro osobního sluhu.
V první variantě funkci vykonávali vždy muži.
Pozice komorné-ženy byla obvykle označením pro společnice či služebné královny/manželky domácího pána.Kdo je to Komorník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Komorník? Lidé, profese

Sdílejte tento text s heslem Komorník s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Aforismus? Vzpomenete si na definici slova PPL? Pamatujete si definici pojmu Ionizátor? Vzpomněli byste si na význam slova Technická výchova?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, přesný výraz, etymologie, význam, Komorník, Komorník, heslo, význam slova, definice, popis, původ slova, přesný význam, pojem, termín, informace

Pojem Komorník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Komorník hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Komorník ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Komorník ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Komorník na Google.cz

Hledat termín Komorník na Google obrázcích

Vyhledat výraz Komorník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Komorník například v Google obrázcích, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Komorník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Komorník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Komorník? Definice pojmu Komorník patří do kategorie Profese

Sepsáno redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Komorník i jinde než v sekci než v profese.