Kdo je to?
Kdo byl Adam Rucki? Životopis Adam Rucki, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Adam Rucki

Kdo byl Adam Rucki? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Adam Rucki byl český kněz, papežský kaplan, biskupský vikář pro péči o duchovní povolání na Ostravsku a Opavsku. Rucki se narodil v Bukovci u Jablunkova. Když odmaturoval na gymnáziu v Českém Těšíně v roce 1969, odešel do Olomouce, kde začal studovat na kněžském semináři. O pět let později se stal knězem v Českém Těšíně (1974) pro českotěšínskou apoštolskou administrativu. Následně vykonával pozici kaplana v nedalekém Havířově v Bludovicích. Odtud se přesunul do Frýdku-Místku, kde působil v letech 1976 – 1977. Jeho dalším působištěm byl Třinec. V roce 1978 se stal i administrátorem excurrendo (dojíždějící duchovní správce) ve Stříteži.
Zlom v životě Ruckiho nastal v roce 1984, kdy byl zatčen policií za to, že organizoval nepovolené biblické čtení pro mládež. Na rozsudek čekal v ostravské vazbě. Soud stanovil výši trestu na šest měsíců odnětí svobody a stejně tak mu stát přerušil jeho duchovenskou činnost za trestný čin maření dozoru nad církvemi a náboženskými společnostmi.
Když byl Rucki propuštěn z vazby, chvíli vykonával dělnické práce v Jablunkově. Rok na to se stal farním vikářem ve Valašských Kloboukách (1985). O čtyři roky později se stal farářem ve městě Napajedla (1989). Byl i administrátorem excurrendo farnosti Spytihněv a od roku 1990 i farnosti Pohořelice a Lhota u Malenovic.
V roce 1993 se stal děkanem zlínského děkanátu. Po dvou letech se přestěhoval do Olomouce, kde pracoval jako spirituál Arcibiskupského kněžského semináře. Tuto funkci zastával celých 10 let až do roku 2005, kdy byl jmenován biskupským vikářem pro péči o duchovní povolání v Ostravsko-opavské diecézi. Jeho bydlištěm se stala fara v Mariánských Horách v Ostravě. Významným dnem se pro Ruckiho stal 12. leden 2012, kdy byl papežem Benediktem XVI. jmenován kaplanem Jeho Svatosti.
Adam Rucki zemřel v roce 2020 ve věku 69 let v Českém Těšíně. Příčinou smrti byla embolie plic.Kdo byl Adam Rucki? Životopis Adam Rucki, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní údaje o osobě Adam Rucki

Národnost: česká
Datum narození: 8. 1. 1951
Místo narození: Bukovec u Jablunkova, Československo
Datum úmrtí: 12. 12. 2020

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adam Rucki s jinými lidmina Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Šílenství? Znáte definici termínu Konflikt? Vzpomněli byste si co označuje výraz Halta? Pamatujete si definici pojmu Skener?

Klíčová slova: wiki, popis, Kdy zemřel Adam Rucki, život, wikipedie, kde se narodil Adam Rucki?, narození, informace, kdo je Adam Rucki?, životopis, datum narození, kdo to je, biografie, národnost, Adam Rucki, místo narození

Pojem Adam Rucki je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat slovo Adam Rucki v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adam Rucki ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Adam Rucki ve Wikislovníku

Najít heslo Adam Rucki ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Adam Rucki ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Rucki například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Adam Rucki?

Právě jste zjistili Kdo byl Adam Rucki? Kdy se narodil Adam Rucki? Kde se narodil Adam Rucki? Kdy zemřel Adam Rucki? Adam Rucki je v kategorii Křesťanství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Adam Rucki dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Rucki i v jiné kategorii než je křesťanství.