Kdo je to?
Kdo byl Adam Rucki? Životopis Adam Rucki, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Kdo byl Adam Rucki?

Kdo byl Adam Rucki? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Adam Rucki byl český kněz, papežský kaplan, biskupský vikář pro péči o duchovní povolání na Ostravsku a Opavsku. Rucki se narodil v Bukovci u Jablunkova. Když odmaturoval na gymnáziu v Českém Těšíně v roce 1969, odešel do Olomouce, kde začal studovat na kněžském semináři. O pět let později se stal knězem v Českém Těšíně (1974) pro českotěšínskou apoštolskou administrativu. Následně vykonával pozici kaplana v nedalekém Havířově v Bludovicích. Odtud se přesunul do Frýdku-Místku, kde působil v letech 1976 – 1977. Jeho dalším působištěm byl Třinec. V roce 1978 se stal i administrátorem excurrendo (dojíždějící duchovní správce) ve Stříteži.
Zlom v životě Ruckiho nastal v roce 1984, kdy byl zatčen policií za to, že organizoval nepovolené biblické čtení pro mládež. Na rozsudek čekal v ostravské vazbě. Soud stanovil výši trestu na šest měsíců odnětí svobody a stejně tak mu stát přerušil jeho duchovenskou činnost za trestný čin maření dozoru nad církvemi a náboženskými společnostmi.
Když byl Rucki propuštěn z vazby, chvíli vykonával dělnické práce v Jablunkově. Rok na to se stal farním vikářem ve Valašských Kloboukách (1985). O čtyři roky později se stal farářem ve městě Napajedla (1989). Byl i administrátorem excurrendo farnosti Spytihněv a od roku 1990 i farnosti Pohořelice a Lhota u Malenovic.
V roce 1993 se stal děkanem zlínského děkanátu. Po dvou letech se přestěhoval do Olomouce, kde pracoval jako spirituál Arcibiskupského kněžského semináře. Tuto funkci zastával celých 10 let až do roku 2005, kdy byl jmenován biskupským vikářem pro péči o duchovní povolání v Ostravsko-opavské diecézi. Jeho bydlištěm se stala fara v Mariánských Horách v Ostravě. Významným dnem se pro Ruckiho stal 12. leden 2012, kdy byl papežem Benediktem XVI. jmenován kaplanem Jeho Svatosti.
Adam Rucki zemřel v roce 2020 ve věku 69 let v Českém Těšíně. Příčinou smrti byla embolie plic.Kdo byl Adam Rucki? Životopis Adam Rucki, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Hlavní informace o osobě Adam Rucki

Národnost: česká
Datum narození: 8. 1. 1951
Místo narození: Bukovec u Jablunkova, Československo
Datum úmrtí: 12. 12. 2020

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Adam Rucki sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Těžiště? Vzpomněli byste si co označuje výraz Insolvenční řízení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Uloženka? Znáte termín Rostlina?

Klíčová slova: datum narození, Adam Rucki, vysvětlení, nežijící, národnost, životopis, život, místo narození, wiki, informace, křesťanství, narození, národnost, lexikon, křesťanství, biografie

Pojem Adam Rucki je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Adam Rucki doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Adam Rucki ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Adam Rucki ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Adam Rucki ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Adam Rucki na Google obrázcích

Hledat frázi Adam Rucki ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Rucki například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Adam Rucki?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Adam Rucki? Kdy se narodil Adam Rucki? Kde se narodil Adam Rucki? Kdy zemřel Adam Rucki? Adam Rucki je v sekci Křesťanství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Adam Rucki například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Rucki i v jiné kategorii než je křesťanství.