Kdo je to?
Kdo byl Adam Rucki? Životopis Adam Rucki, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Kdo byl Adam Rucki?

Kdo byl Adam Rucki? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Adam Rucki byl český kněz, papežský kaplan, biskupský vikář pro péči o duchovní povolání na Ostravsku a Opavsku. Rucki se narodil v Bukovci u Jablunkova. Když odmaturoval na gymnáziu v Českém Těšíně v roce 1969, odešel do Olomouce, kde začal studovat na kněžském semináři. O pět let později se stal knězem v Českém Těšíně (1974) pro českotěšínskou apoštolskou administrativu. Následně vykonával pozici kaplana v nedalekém Havířově v Bludovicích. Odtud se přesunul do Frýdku-Místku, kde působil v letech 1976 – 1977. Jeho dalším působištěm byl Třinec. V roce 1978 se stal i administrátorem excurrendo (dojíždějící duchovní správce) ve Stříteži.
Zlom v životě Ruckiho nastal v roce 1984, kdy byl zatčen policií za to, že organizoval nepovolené biblické čtení pro mládež. Na rozsudek čekal v ostravské vazbě. Soud stanovil výši trestu na šest měsíců odnětí svobody a stejně tak mu stát přerušil jeho duchovenskou činnost za trestný čin maření dozoru nad církvemi a náboženskými společnostmi.
Když byl Rucki propuštěn z vazby, chvíli vykonával dělnické práce v Jablunkově. Rok na to se stal farním vikářem ve Valašských Kloboukách (1985). O čtyři roky později se stal farářem ve městě Napajedla (1989). Byl i administrátorem excurrendo farnosti Spytihněv a od roku 1990 i farnosti Pohořelice a Lhota u Malenovic.
V roce 1993 se stal děkanem zlínského děkanátu. Po dvou letech se přestěhoval do Olomouce, kde pracoval jako spirituál Arcibiskupského kněžského semináře. Tuto funkci zastával celých 10 let až do roku 2005, kdy byl jmenován biskupským vikářem pro péči o duchovní povolání v Ostravsko-opavské diecézi. Jeho bydlištěm se stala fara v Mariánských Horách v Ostravě. Významným dnem se pro Ruckiho stal 12. leden 2012, kdy byl papežem Benediktem XVI. jmenován kaplanem Jeho Svatosti.
Adam Rucki zemřel v roce 2020 ve věku 69 let v Českém Těšíně. Příčinou smrti byla embolie plic.Kdo byl Adam Rucki? Životopis Adam Rucki, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní údaje o osobě Adam Rucki

Národnost: česká
Datum narození: 8. 1. 1951
Místo narození: Bukovec u Jablunkova, Československo
Datum úmrtí: 12. 12. 2020

Zaujala vás biografie osobnosti Adam Rucki? Potom se podělte s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Netolismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Podcast? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gnozeologie? Znáte termín Grog?

Klíčová slova: Adam Rucki, lexikon, osobnosti, vysvětlení, wikipedie, národnost, popis, wiki, zajímavosti, křesťanství, kdy se narodil Adam Rucki?, životopis, křesťanství, kdo to je, osobnost, Adam Rucki

Pojem Adam Rucki je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Adam Rucki v dalších zdrojích

Najít termín Adam Rucki na Google obrázcích

Hledat pojem Adam Rucki ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Adam Rucki ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Adam Rucki ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Adam Rucki na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Rucki například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adam Rucki

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Adam Rucki? Kdy se narodil Adam Rucki? Kde se narodil Adam Rucki? Kdy zemřel Adam Rucki? Adam Rucki patří do kategorie Křesťanství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Adam Rucki dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Rucki i v jiné kategorii než je křesťanství.