Kdo je to?
Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ludwig van Beethoven?

Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Stručný životopis

Ludwig van Beethoven patřil k nejvýznamnějším německým skladatelům klasické hudby. Vytvořil si vlastní hudební styl založený na prvcích klasicismu a otevřel tak cestu romantizmu, novému hudebnímu období.
Za nejpopulárnější díla Ludwiga van Beethovena bývají považovány symfonie, např. Osudová, Devátá a další, mše Missa solemnis, houslové koncerty a klavírní skladby, sonáty i opery (Fidelio aj.).Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Ludwig van Beethoven

Národnost: německá
Datum narození: 16. prosince 1770
Místo narození: Bonn
Datum úmrtí: 26. března 1827

Tento text (Ludwig van Beethoven) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Třtinový cukr? Znáte definici termínu Daň z nemovitosti? Víte, co je to Skript? Pamatujete si definici pojmu Správní delikt?

Klíčová slova: slovo, heslo, popis, kdo to je, význam pojmu, význam, co je to Ludwig van Beethoven?, pojem, Ludwig van Beethoven, hudba, kdo je Ludwig van Beethoven?, odborný výraz, wiki, informace, popis, lexikon

Pojem Ludwig van Beethoven je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ludwig van Beethoven doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Ludwig van Beethoven ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ludwig van Beethoven ve Wikipedii

Vyhledat výraz Ludwig van Beethoven ve Wikislovníku

Najít termín Ludwig van Beethoven v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludwig van Beethoven například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Ludwig van Beethoven? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ludwig van Beethoven? Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Kdy se narodil Ludwig van Beethoven? Kde se narodil Ludwig van Beethoven? Kdy zemřel Ludwig van Beethoven? Ludwig van Beethoven je v sekci hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Ludwig van Beethoven dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludwig van Beethoven i v jiné kategorii než je hudba.