Kdo je to?
Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ludwig van Beethoven?

Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Stručný životopis

Ludwig van Beethoven patřil k nejvýznamnějším německým skladatelům klasické hudby. Vytvořil si vlastní hudební styl založený na prvcích klasicismu a otevřel tak cestu romantizmu, novému hudebnímu období.
Za nejpopulárnější díla Ludwiga van Beethovena bývají považovány symfonie, např. Osudová, Devátá a další, mše Missa solemnis, houslové koncerty a klavírní skladby, sonáty i opery (Fidelio aj.).Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Ludwig van Beethoven

Národnost: německá
Datum narození: 16. prosince 1770
Místo narození: Bonn
Datum úmrtí: 26. března 1827

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ludwig van Beethoven? s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kalač? Znáte pojem Mezonetový byt? Víte, co je to Zvratné zájmeno? Vzpomenete si na definici slova Cytoplazma?

Klíčová slova: informace, etymologie, synonymum, hudba, definice, význam pojmu, Ludwig van Beethoven, kdo je Ludwig van Beethoven?, význam slova, přesný výraz, lexikon, heslo, wiki, slovo, pojem, kdo to je

Pojem Ludwig van Beethoven je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Ludwig van Beethoven ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Ludwig van Beethoven ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Ludwig van Beethoven v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Ludwig van Beethoven ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludwig van Beethoven například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludwig van Beethoven

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Ludwig van Beethoven? Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Kdy se narodil Ludwig van Beethoven? Kde se narodil Ludwig van Beethoven? Kdy zemřel Ludwig van Beethoven? Ludwig van Beethoven je v kategorii hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ludwig van Beethoven dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludwig van Beethoven i v jiné kategorii než je hudba.