Kdo je to?
Kdo byl Bill Tilden? Životopis Bill Tilden, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Bill Tilden

Kdo byl Bill Tilden? Životopis, informace, biografie, sport

Bill Tilden byl významný americký tenista, který profesionálně hrál v první polovině 20. století.
Tilden se tenisu věnoval už od mládí a do velkého tenisového světa vstoupil už po roce 1910.
V době jeho tenisové kariéry byly striktně odděleny tenisové turnaje pro amatéry a profesionály. Spoustu velkých úspěchů nasbíral Tilden ještě jako amatér. V letech 1920-1925 a 1929 vyhrál grandslamy na US Open a v roce 1930 Wimbledon. Na pozici světové jedničky se pohyboval neuvěřitelných sedm let. Do profesionálního tenisu přešel v roce 1931.
Jako profesionál pak Tilden vyhrál tři Pro Slam turnaje - US Pro v roce 1931 a 1935 a French Pro v roce 1934.
Tilden neexceloval jenom v singlu, ale získal řadu vítězství i v deblu (např. Wimbledon 1927 nebo několikásobné vítězství na US Open). Zásadní byl jeho přínos pro americký tým v Davis Cupu, kdy dokázali Američané vyhrát tuto trofej v letech 1920-1926.
Na vrcholu slávy byl Tilden ve 20. a 30. letech, nicméně hrál i mnoho let poté a stále byl schopný dosahovat kvalitních výsledků - profesionální kariéru ukončil až v roce 1946.
Zemřel v poměrně nízkém věku - v 60 letech na srdeční selhání.
Tilden bral tenis nejen jako vrcholový sport, ale také jako vědu - například napsal knihu o tenisové technice. Mimo jiné také teoreticky rozebíral důležitost sedmého gamu při hře kvalitativně vyrovnaných soupeřů. I proto se tomuto gamu někdy říká Tildenův game.Kdo byl Bill Tilden? Životopis Bill Tilden, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Bill Tilden

Národnost: americká
Datum narození: 10. února 1893
Místo narození: Filadelfie, USA
Datum úmrtí: 5. června 1953

Líbí se stručný životopis s osobou Bill Tilden? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Úvěr? Vzpomenete si na definici slova Environmentální výchova? Vzpomněli byste si co znamená slovo Islám? Vzpomněli byste si na význam slova Interview?

Klíčová slova: popis, lexikon, Bill Tilden, místo narození, informace, narození, osobnosti, nežijící, datum úmrtí, kdo je Bill Tilden?, národnost, wikipedie, kdy se narodil Bill Tilden?, biografie, život, sport

Pojem Bill Tilden je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bill Tilden v následujících zdrojích

Najít slovo Bill Tilden v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Bill Tilden na Youtube

Hledat termín Bill Tilden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bill Tilden ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bill Tilden ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bill Tilden například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Bill Tilden? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Bill Tilden? Kdy se narodil Bill Tilden? Kde se narodil Bill Tilden? Kdy zemřel Bill Tilden? Bill Tilden se nachází v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Bill Tilden dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bill Tilden i v jiné kategorii než je sport.