Kdo je to?
Kdo je Dominik Citta? Životopis Dominik Citta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Dominik Citta

Kdo je Dominik Citta? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Český rapper Dominik Citta se narodil 19. srpna 1993 v Pardubicích. Vystupuje pod pseudonymem Nik Tendo a spolupracuje s nahrávací společností Milion+ Entertainment. Vystudoval gymnázium Mozartova v Pardubicích. V dospívání se věnoval basketbalu, k čemuž mu dávala vhodné predispozice jeho nadměrná výška. Měří totiž 197 cm.
Pseudonym Nik Tento vznikl jako přesmyčka slovního spojení Ten Nikdo.
K hudbě se dostal v roce 2012, první roky však nebyly nikdy závratné. Velký průlom v jeho hudební kariéře nastal až v roce 2016. Tehdy vydal svůj první singl Delfín, na jehož klipu spolupracoval s profesionálním týmem. Už Delfín vyšel pod vydavatelstvím Milion+ Entertainment, přestože Dominik tehdy ještě nebyl oficiálním členem tohoto labelu. K tomu došlo až brzy po prvním singlu.
Velkou pozornost vzbudily také písně Páv a Mustang. Na songu Kawasaki spolupracoval s českým rapperem Jakubem Vlček, vystupujícím pod pseudonymem Yzomandias. Ve stejné době kooperoval i s jinými kolegy z branže jako je Robin Zoot, Jimmy Dickson nebo producent Decky.
V červnu 2018 spatřilo světlo světa jeho první debutové album s titulem 7, které se dočkalo velmi kladného přijetí ze strany fanoušků. Dosáhlo dokonce na druhou příčku v prodejnosti. Ještě na podzim téhož roku vyšlo i labelové album Krtek Money Life, na němž Dominik Citta spolupracoval i s dalšími umělci v labelu Milion+ Entertainment.
V dalších letech vytvořil Nik Tento dalších pět, respektive šest alb. Ta nesla tituly Fatamorgana (2x platinová deska), Restard & Lunazar (3x platinová deska), Jsem v pohodě, sem v prdeli, Kruhy a vlny (+ Kruhy a vlny 217 Twins Edition) a *PATTERN*. Na desce Kruhy a vlny spolupracoval s Yzomandiasem, na albu *PATTERN* zase s umělcem, který vystupuje pod pseudonymem NobodyListen.
Nik Tento je držitelem celkem osmi platinových desek, které získal za čtyři svá alba.Kdo je Dominik Citta? Životopis Dominik Citta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Dominik Citta

Národnost: česká
Datum narození: 19. srpna 1993
Místo narození: Pardubice

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Dominik Citta sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Lýčí? Pamatujete si definici pojmu Hanopis? Víte co je Chalva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Satén?

Klíčová slova: Dominik Citta, narození, život, životopis, hudba, wikipedie, národnost, informace, popis, lexikon, osobnost, vysvětlení, wiki, hudba, osobnosti, zajímavosti

Pojem Dominik Citta je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Dominik Citta

Hledejte bez špehování slovo Dominik Citta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Dominik Citta na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Dominik Citta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Dominik Citta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Dominik Citta ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dominik Citta například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dominik Citta

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Dominik Citta? Kdy se narodil Dominik Citta? Kde se narodil Dominik Citta? Dominik Citta je v sekci Hudba

Kategorie hudba, černe housle, dominik Citta, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Dominik Citta dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dominik Citta i v jiné kategorii než je hudba.