Kdo je to?
Kdo je to José Carreras? Životopis José Carreras, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to José Carreras?

Kdo je to José Carreras? Stručný životopis

José Carreras (původním jménem Josep Maria Carreras) je vynikající operní pěvec a jeden z nejlepších tenoristů na celém světě. Narodil se ve španělské Barceloně, kde studoval na zdejší konzervatoři Conservatorio Superior de Música del Liceo. Do povědomí se dostal díky svým pěveckým rolím v dílech Giuseppe Verdiho nebo Giacoma Pucciniho. Když mu bylo teprve 28 let, měl již za sebou účinkování ve 24 operách. Nejvíce ho však proslavili Tři tenoři (Los Tres Tenores), kde působil spolu s Plácidem Domingem a světově proslulým Lucianem Pavarottim. V roce 1987, v době největší slávy, mu byla diagnostikována leukémie. I když mu lékaři nedávali mnoho šancí, Carreras se po roční léčbě chemoterapiemi a transplantaci kostní dřeně opět vrátil na svou profesionální uměleckou dráhu. Po boji s touto smrtelnou nemocí založil Fundación Josep Carreras imparables contra la leucemia (Nadace José Carrerase proti leukemii), která finančně podporuje výzkum leukémie. V Barceloně ho při koncertu po jeho návratu uvítalo 150 000 diváků pod širým nebem. Carreras nahrál několik oper (Nápoj lásky, La Juive Tosca, Samson a Dalila, Bitva u Legnana, Korzár, Jeden den králem a další). Jeho nejčastějším pěveckým partnerem při představeních byla španělská sopranistka Montserrat Caballé.Kdo je to José Carreras? Životopis José Carreras, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě José Carreras

Národnost: španělská
Datum narození: 5. 12. 1946
Místo narození: Barcelona (Katalánsko)

Sdílejte tuto stránku s osobností José Carreras se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Derby? Vzpomenete si na definici slova Jogging? Znáte definici termínu Informace? Vzpomněli byste si na význam slova Repasovaný?

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, heslo, synonymum, význam, formulace, co je to José Carreras?, termín, kdo je José Carreras?, co znamená, definice, pojem, etymologie, lexikon, význam slova, původ slova

Pojem José Carreras je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín José Carreras v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít José Carreras na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem José Carreras ve Wikimedia Commons

Najít slovo José Carreras ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo José Carreras například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby José Carreras

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to José Carreras? Kdo to byl José Carreras? Kdy se narodil José Carreras? Kde se narodil José Carreras? José Carreras je v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka José Carreras dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost José Carreras i v jiné kategorii než je hudba.