Kdo je to?
Kdo je to Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Merkur? Lidé, mytologie

Kdo je to Merkur?

Co znamená a jaký je význam slova Merkur?

Merkur je bohem římské mytologie, protějškem řeckého boha Herma. Je bohem obchodování, cestování, zisku, zlodějů, lsti a slouží jako posel bohům. Bývá vyobrazován s okřídlenou přilbou, okřídlenými botami a holí, na které jsou dva hadi. Tato hůl se nazývá caduceus.
Merkurovým průvodcem může být kohout, beran, kozel nebo želva. Merkurovými rodiči byli Máia a Zeus. Jeho jméno nese planeta Merkur.Kdo je to Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Merkur? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Merkur s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem CWG? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lyocell? Pamatujete si definici pojmu Apple Pay? Znáte termín Chorizo?

Klíčová slova: popis, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, pojem, význam pojmu, wiki, synonymum, formulace, informace, etymologie, slovo, význam, mytologie, mytologie, definice

Pojem Merkur je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Merkur hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Merkur na Youtube

Najít slovo Merkur ve Wikislovníku

Najít výraz Merkur ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Merkur ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Merkur například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Merkur? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Merkur? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Merkur? Definice pojmu Merkur patří do sekce Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Mytologie.