Kdo je to?
Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Kdo je to Merkur?

Co znamená a jaký je význam slova Merkur?

Merkur je bohem římské mytologie, protějškem řeckého boha Herma. Je bohem obchodování, cestování, zisku, zlodějů, lsti a slouží jako posel bohům. Bývá vyobrazován s okřídlenou přilbou, okřídlenými botami a holí, na které jsou dva hadi. Tato hůl se nazývá caduceus.
Merkurovým průvodcem může být kohout, beran, kozel nebo želva. Merkurovými rodiči byli Máia a Zeus. Jeho jméno nese planeta Merkur.Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Merkur sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem SEPA platba? Pamatujete si definici pojmu Xylitol? Pamatujete si definici pojmu Závazek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fabulace?

Klíčová slova: slovo, popis, lexikon, formulace, vysvětlení, význam slova, pojem, co je to Merkur?, etymologie, definice, přesný výraz, heslo, informace, přesný význam, mytologie, Merkur

Pojem Merkur je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Merkur ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Merkur ve Wikipedii

Hledat termín Merkur na Google.cz

Hledat videa s názvem Merkur na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Merkur například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Merkur

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Merkur? Kdo to byl Merkur? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Merkur? Definice pojmu Merkur patří do sekce mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Merkur i jinde než v sekci než v mytologie.