Kdo je to?
Kdo je to Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Merkur? Lidé, mytologie

Kdo je to Merkur?

Jaký je význam slova Merkur? Co to znamená?

Merkur je bohem římské mytologie, protějškem řeckého boha Herma. Je bohem obchodování, cestování, zisku, zlodějů, lsti a slouží jako posel bohům. Bývá vyobrazován s okřídlenou přilbou, okřídlenými botami a holí, na které jsou dva hadi. Tato hůl se nazývá caduceus.
Merkurovým průvodcem může být kohout, beran, kozel nebo želva. Merkurovými rodiči byli Máia a Zeus. Jeho jméno nese planeta Merkur.Kdo je to Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Merkur? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Merkur sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem CWG? Znáte pojem Podstatné jméno? Pamatujete si definici pojmu Ulitý start? Vzpomenete si na definici slova Badyán?

Klíčová slova: přesný význam, wiki, informace, význam pojmu, etymologie, termín, popis, Merkur, odborný výraz, lexikon, pojem, mytologie, vysvětlení, přesný výraz, význam, synonymum

Pojem Merkur je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Merkur

Zkusit najít frázi Merkur ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Merkur ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Merkur ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Merkur ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Merkur v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Merkur například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Merkur, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Merkur? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Merkur? Definice pojmu Merkur se nachází v sekci Mytologie

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace výraz, termín, heslo, výraz řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Mytologie.