Kdo je to?
Kdo je Carl Lewis? Životopis Carl Lewis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Carl Lewis

Kdo je Carl Lewis? Životopis, informace, biografie, sport

Carl Lewis je bývalý významný americký atlet, jeden z nejúspěšnějších sportovců v historii.
Lewis se narodil do sportovní rodiny. Jeho rodiče byli atletičtí trenéři a atletkou se stala i jeho sestra Carol Lewisová.
Lewis proslul jako všestranný atlet, který dokázal vítězit hned v několika atletických odvětvích.
Vrchol jeho sportovního života nastal v roce 1985 na Letních olympijských hrách v Los Angeles - zde Lewis získal hned čtyři zlaté medaile: skok daleký, běh na 100 m, běh na 200 m a štafeta 4x100 m.
O čtyři roky později v Soulu bral dvě zlata - za skok daleký a za běh na 200 m a stříbrnou medaili za stovku.
Na další olympiádě v Barceloně opět zvítězil ve své parádní disciplíně - skoku dalekém a přidal další medaili za štafetu. Za skok daleký získal zlato ještě v roce 1996 v Atlantě.
Z mistrovství světa si Lewis přivezl 8 zlatých medailí, taktéž z různých disciplín.
Sbírkou medailí z různých atletických disciplín i tím, že bral zlaté medaile na čtyřech různých olympiádách vstoupil Lewis do sportovní historie jako atletická legenda.
Po ukončení profesionální sportovní kariéry se začal Lewis angažovat ve filmové branži - nejčastěji se ve filmech objevoval jako cameo. Pokoušel se prorazit též v politice, ale to se mu nepodařilo. Kromě toho se také vrhnul do byznysu a začal podnikat s marketingovou značkou C.L.E.G.Kdo je Carl Lewis? Životopis Carl Lewis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Carl Lewis

Národnost: americká
Datum narození: Birmingham, USA
Místo narození: 1. července 1961

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Carl Lewis sdílet s ostatnímina sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Listérie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bazální stimulace? Rozumíte pojmu Podzemnice olejná? Znáte termín DHCP?

Klíčová slova: narození, Carl Lewis, Carl Lewis, kdo je Carl Lewis?, kde se narodil Carl Lewis?, životopis, život, sport, osobnosti, kdy se narodil Carl Lewis?, vysvětlení, biografie, zajímavosti, wiki, datum narození, lexikon

Pojem Carl Lewis je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Carl Lewis

Hledat heslo Carl Lewis ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Carl Lewis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Carl Lewis na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Carl Lewis na Youtube

Zkusit najít frázi Carl Lewis ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Lewis například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Lewis

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Carl Lewis? Kdy se narodil Carl Lewis? Kde se narodil Carl Lewis? Carl Lewis je v sekci Sport

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Carl Lewis řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Lewis i v jiné kategorii než je sport.