Kdo je to?
Kdo byl Louis de Funès? Životopis Louis de Funès, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Louis de Funès

Kdo byl Louis de Funès? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Louis Germain David de Funès de Galarza byl francouzský herec a komik známý pro své mimické dovednosti. Proto dostal přezdívku Muž tisíce tváří. Od mládí se věnoval hře na klavír. Před začátkem jeho herecké kariéry vystřídal řadu zaměstnání (prodavač, kožešník, pianista, účetní a další). Ve filmech se začal objevovat od roku 1946.
Louis de Funès zažil největší zlom a úspěch až se sérií filmů o četníkovi. Natočilo se celkem 6 dílů. První díl Četník ze Saint Tropez (1964), Četník v New Yorku (1965), Četník ve výslužbě (1968), Četník ve výslužbě (1970), Četník a mimozemšťané (1979) a poslední díl Četník a četnice (1982), který byl také posledním filmem pro Louise de Funèse. Největší úspěch však přišel s filmem Velký flám (1966), který se díky 17 miliónům diváků držel dlouhou dobu na prvním místě v návštěvnosti kin ve Francii. Objevil se také v trilogii Fantomas (1964, 1965 a 1967). Mezi jeho další známé komedie patří Tonoucí se stébla chytá (1967), Piti Piti Pa (1970), kde si zahrál spolu se svým synem Oliverem, Křidýlko nebo stehýnko (1976) a Jeden hot a druhý čehý (1978).
Louis de Funès obdržel Řád čestné legie (1973) a za celoživotní přínos ve filmu získal cenu Césara. Během života měl de Funès problémy se srdcem. Během 70. let prodělal dva infarkty a rok po natočení posledního filmu Četník a četnice zemřel na infarkt ve věku 68 let (1983).Kdo byl Louis de Funès? Životopis Louis de Funès, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Louis de Funès

Národnost: francouzská
Datum narození: 31. 7. 1914
Místo narození: Courbevoie, Francie
Datum úmrtí: 27. 1. 1983

Zaujala vás biografie osobnosti Louis de Funès? Potom se podělte s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Půdorys? Znáte pojem Kačaba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spravedlnost? Vzpomenete si na definici slova Nezisková organizace?

Klíčová slova: nežijící, Louis de Funès, kde se narodil Louis de Funès?, kdo to je, Kdy zemřel Louis de Funès, národnost, místo narození, život, popis, kdy se narodil Louis de Funès?, lexikon, narození, Louis de Funès, osobnosti, životopis, kdo je Louis de Funès?

Pojem Louis de Funès je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Louis de Funès ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Louis de Funès ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Louis de Funès na Google.cz

Najít pojem Louis de Funès ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Louis de Funès v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Louis de Funès například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Louis de Funès

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Louis de Funès? Kdy se narodil Louis de Funès? Kde se narodil Louis de Funès? Kdy zemřel Louis de Funès? Louis de Funès je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Louis de Funès dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Louis de Funès i v jiné kategorii než je herectví.