Kdo je to?
Kdo byl Louis de Funès? Životopis Louis de Funès, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Louis de Funès?

Kdo byl Louis de Funès? Životopis, informace, biografie, herectví

Louis Germain David de Funès de Galarza byl francouzský herec a komik známý pro své mimické dovednosti. Proto dostal přezdívku Muž tisíce tváří. Od mládí se věnoval hře na klavír. Před začátkem jeho herecké kariéry vystřídal řadu zaměstnání (prodavač, kožešník, pianista, účetní a další). Ve filmech se začal objevovat od roku 1946.
Louis de Funès zažil největší zlom a úspěch až se sérií filmů o četníkovi. Natočilo se celkem 6 dílů. První díl Četník ze Saint Tropez (1964), Četník v New Yorku (1965), Četník ve výslužbě (1968), Četník ve výslužbě (1970), Četník a mimozemšťané (1979) a poslední díl Četník a četnice (1982), který byl také posledním filmem pro Louise de Funèse. Největší úspěch však přišel s filmem Velký flám (1966), který se díky 17 miliónům diváků držel dlouhou dobu na prvním místě v návštěvnosti kin ve Francii. Objevil se také v trilogii Fantomas (1964, 1965 a 1967). Mezi jeho další známé komedie patří Tonoucí se stébla chytá (1967), Piti Piti Pa (1970), kde si zahrál spolu se svým synem Oliverem, Křidýlko nebo stehýnko (1976) a Jeden hot a druhý čehý (1978).
Louis de Funès obdržel Řád čestné legie (1973) a za celoživotní přínos ve filmu získal cenu Césara. Během života měl de Funès problémy se srdcem. Během 70. let prodělal dva infarkty a rok po natočení posledního filmu Četník a četnice zemřel na infarkt ve věku 68 let (1983).Kdo byl Louis de Funès? Životopis Louis de Funès, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Louis de Funès

Národnost: francouzská
Datum narození: 31. 7. 1914
Místo narození: Courbevoie, Francie
Datum úmrtí: 27. 1. 1983

Sdílejte tuto stránku s osobností Louis de Funès s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Zubrovka? Rozumíte pojmu Nagajka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Křivda? Znáte pojem Černá stavba?

Klíčová slova: herectví, Louis de Funès, životopis, biografie, kdo to je, život, Kdy zemřel Louis de Funès, wiki, národnost, kdo je Louis de Funès?, národnost, wikipedie, datum úmrtí, lexikon, herectví, osobnost

Pojem Louis de Funès je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Louis de Funès

Vyhledat pojem Louis de Funès ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Louis de Funès na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Louis de Funès ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Louis de Funès v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Louis de Funès ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Louis de Funès například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Louis de Funès

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Louis de Funès? Kdy se narodil Louis de Funès? Kde se narodil Louis de Funès? Kdy zemřel Louis de Funès? Louis de Funès je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Louis de Funès řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Louis de Funès i v jiné kategorii než je herectví.