Kdo je to?
Kdo je Ian Somerhalder? Životopis Ian Somerhalder, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Ian Somerhalder

Kdo je Ian Somerhalder? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ian Joseph Somerhalder je americký filmový a televizní herec, model a producent, který se nejvíce proslavil rolí v seriálu Upíří deníky. Somerhalder se narodil ve městě Covington ve státě Louisiana do rodiny terapeutky a podnikatele a měl další dva sourozence. Vyrůstal ve městě Mandeville, kde vystudoval místní střední školu Mandeville High School.
Od deseti let se Ian věnoval modelingu a už v 17 letech debutoval před kamerou v televizním seriálu Policie z New Orleans (1996). Poté se objevil v epizodních rolích seriálů Znovu na světě (1999), Young Americans (2000), Kriminálka Las Vegas (2002), Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti nebo Kriminálka Miami (2003).
Větší roli získal Somerhalder roku 2004, kdy ztvárnil roli Boona v první sérii seriálu Ztraceni (2004-2005). Poté se objevil ještě ve čtyřech epizodách v roce 2006, 2007 a 2010.
Další velkou rolí byla postava Damona Salvatora v seriálu Upíří deníky, kde hrál v letech 2009-2017. Televizní diváci jej mohli vidět ještě v seriálech Smallville (2004) a V Wars (2019).
Kromě seriálů hrál Somerhalder také ve dvou desítkách filmů, mezi které patří např. Celebrity (1998), Dům života (2001), Pravidla vášně (2002), Puls (2006), Turnaj zabijáků, Probuzení (2009), Anomálie (2014).
Jako model Somerhalder pracoval pro světově známé značky Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Guess, Versace, aj.
Somerhalder založil organizaci s názvem Ian Somerhalder Foundation, která se zabývá ekologií a podporuje projekty pro zachování rovnováhy v přírodě. Společně s herci Candice King a Michaelem Trevinem podporuje projekt It Gets Better (podpora pro LGBT teenagery, kteří chtějí spáchat sebevraždu).
Během natáčení seriálu Upíří deníky se seznámil s herečkou Ninou Dobrev, se kterou randil v letech 2010-2013. Od roku 2014 má za partnerku herečku Nikki Reed, se kterou se oženil o rok později (2015).
Páru se v roce 2017 narodila dcera Bodhi Soleil.Kdo je Ian Somerhalder? Životopis Ian Somerhalder, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Ian Somerhalder

Národnost: americká
Datum narození: 8. 12. 1978
Místo narození: Covington, Louisiana, Spojené státy americké

Zaujala vás biografie osobnosti Ian Somerhalder? Potom se podělte s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Free running? Vzpomněli byste si co znamená slovo Elektroléčba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tristní? Víte co je Přísloví?

Klíčová slova: wiki, biografie, místo narození, lexikon, herectví, narození, datum narození, kdo je Ian Somerhalder?, wikipedie, vysvětlení, zajímavosti, životopis, Ian Somerhalder, osobnosti, osobnost, kde se narodil Ian Somerhalder?

Pojem Ian Somerhalder je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Ian Somerhalder na Google obrázcích

Najít termín Ian Somerhalder ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ian Somerhalder ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ian Somerhalder ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ian Somerhalder ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ian Somerhalder například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Ian Somerhalder?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ian Somerhalder? Kdy se narodil Ian Somerhalder? Kde se narodil Ian Somerhalder? Ian Somerhalder se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Ian Somerhalder dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ian Somerhalder i v jiné kategorii než je herectví.