Kdo je to?
Kdo je Ian Somerhalder? Životopis Ian Somerhalder, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Ian Somerhalder?

Kdo je Ian Somerhalder? Životopis, informace, biografie, herectví

Ian Joseph Somerhalder je americký filmový a televizní herec, model a producent, který se nejvíce proslavil rolí v seriálu Upíří deníky. Somerhalder se narodil ve městě Covington ve státě Louisiana do rodiny terapeutky a podnikatele a měl další dva sourozence. Vyrůstal ve městě Mandeville, kde vystudoval místní střední školu Mandeville High School.
Od deseti let se Ian věnoval modelingu a už v 17 letech debutoval před kamerou v televizním seriálu Policie z New Orleans (1996). Poté se objevil v epizodních rolích seriálů Znovu na světě (1999), Young Americans (2000), Kriminálka Las Vegas (2002), Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti nebo Kriminálka Miami (2003).
Větší roli získal Somerhalder roku 2004, kdy ztvárnil roli Boona v první sérii seriálu Ztraceni (2004-2005). Poté se objevil ještě ve čtyřech epizodách v roce 2006, 2007 a 2010.
Další velkou rolí byla postava Damona Salvatora v seriálu Upíří deníky, kde hrál v letech 2009-2017. Televizní diváci jej mohli vidět ještě v seriálech Smallville (2004) a V Wars (2019).
Kromě seriálů hrál Somerhalder také ve dvou desítkách filmů, mezi které patří např. Celebrity (1998), Dům života (2001), Pravidla vášně (2002), Puls (2006), Turnaj zabijáků, Probuzení (2009), Anomálie (2014).
Jako model Somerhalder pracoval pro světově známé značky Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Guess, Versace, aj.
Somerhalder založil organizaci s názvem Ian Somerhalder Foundation, která se zabývá ekologií a podporuje projekty pro zachování rovnováhy v přírodě. Společně s herci Candice King a Michaelem Trevinem podporuje projekt It Gets Better (podpora pro LGBT teenagery, kteří chtějí spáchat sebevraždu).
Během natáčení seriálu Upíří deníky se seznámil s herečkou Ninou Dobrev, se kterou randil v letech 2010-2013. Od roku 2014 má za partnerku herečku Nikki Reed, se kterou se oženil o rok později (2015).
Páru se v roce 2017 narodila dcera Bodhi Soleil.Kdo je Ian Somerhalder? Životopis Ian Somerhalder, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Ian Somerhalder

Národnost: americká
Datum narození: 8. 12. 1978
Místo narození: Covington, Louisiana, Spojené státy americké

Zaujala vás biografie osobnosti Ian Somerhalder? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu APN? Znáte pojem Diskriminace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Subsidiarita? Vzpomenete si na definici slova Vinobraní?

Klíčová slova: Ian Somerhalder, život, národnost, Ian Somerhalder, osobnost, datum narození, životopis, herectví, herectví, lexikon, wiki, narození, kde se narodil Ian Somerhalder?, wikipedie, biografie, kdo je Ian Somerhalder?

Pojem Ian Somerhalder je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Ian Somerhalder

Zkusit najít pojem Ian Somerhalder na Google obrázcích

Hledat heslo Ian Somerhalder ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Ian Somerhalder v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Ian Somerhalder ve Wikislovníku

Hledat slovo Ian Somerhalder ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ian Somerhalder například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Ian Somerhalder? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Ian Somerhalder? Kdy se narodil Ian Somerhalder? Kde se narodil Ian Somerhalder? Ian Somerhalder je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ian Somerhalder dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ian Somerhalder i v jiné kategorii než je herectví.