Kdo je to?
Kdo je to, byl Stará panna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Stará panna? Lidé, hanlivé

Kdo je to Stará panna?

Jaký je význam slova Stará panna? Co to znamená?

Stará panna je označení pro neprovdanou ženu ve vyšším věku. Toto sousloví má původ v dřívějších dobách, kdy patřilo k tzv. dobrým mravům, aby se žena provdala a založila rodinu. Ne vždy to ale bylo možné, mezi ženami vždy existovaly výjimky, a to z různých důvodů včetně vlastního rozhodnutí. Na takové dámy se ostatní často dívali skrz prsty nebo jimi až opovrhovali. Soudilo se, že stará panna je něčím "divná", např. že je ošklivá nebo neschopná postarat se o domácnost. Ještě horší postavení měly svobodné matky. Dnešní pohled na věc je už snad mimo nejstarší generaci naštěstí mnohem tolerantnější, přesto výraz stará panna nevymizel. Dnes už ani tak nejde o to, zda je dotyčná provdaná či ne, spíše u takto označené ženy poukazujeme na to, že žije celý život nebo velmi dlouho sama bez muže.


Kdo je to, byl Stará panna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Stará panna? Lidé, hanlivé

Tento text (Stará panna) můžete sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Bazilika? Vzpomenete si na definici slova Ekzém? Znáte definici termínu Amnestie? Vzpomněli byste si na význam slova Bílá noc?

Klíčová slova: význam, přesný význam, informace, formulace, co je to Stará panna?, synonymum, popis, slovo, termín, etymologie, kdo to je, význam pojmu, přesný výraz, popis, definice, heslo

Pojem Stará panna je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Stará panna

Vyhledat výraz Stará panna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stará panna ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Stará panna ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Stará panna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stará panna například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Stará panna, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Stará panna? Kdo to byl Stará panna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Stará panna? Definice pojmu Stará panna je v kategorii hanlivé. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Stará panna hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).