Kdo je to?
Kdo byl Jim Morrison? Životopis Jim Morrison, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jim Morrison?

Kdo to byl Jim Morrison? Stručný životopis

Jim Morrison byl americký rockový zpěvák.
Stal se jednou z hlavních ikon hudebně i společensky přelomových šedesátých let. Představoval všechno, co si s divokou atmosférou amerických šedesátek spojujeme - touhu po svobodě, hudbu, rock, alkohol a drogy, boj proti establishmentu.
Byl frontmanem skupiny The Doors, kterou dále tvořili klávesista Ray Manzarek, kytarista Robby Krieger a bubeník John Densmore. Kapela hrála originální rock, v její hudbě se kombinovaly specifické rockové podžánry, texty ovlivnil blues i americká poezie. Koncerty často provázely skandály spojené s excentrickými výstupy Jima Morrisona.
The Doors vydali do smrti Jima Morrisona (1967-1971) šest alb (The Doors, Strange Days, Waiting for the Sun, The Soft Parade, Morrison Hotel, L.A. Woman). Jejich písně silně rezonovaly se svobodomyslnou náladou amerického undergroundu, ovlivnily další hudebníky a zapsaly se do hudebních dějin. Např.: Light My Fire, People Are Strange, Riders on the Strom.
S rostoucí slávou a postupujícími šedesátými léty propadal Jim Morrison stále víc závislosti na alkoholu a halucinogenních a tvrdých drogách. Měl konflikty se zákonem, koncertoval opilý nebo zdrogovaný, celkově se horšil jeho zdravotní stav. Zemřel ve 27 letech za ne zcela objasněných okolností, jako příčina smrti se uvádí infarkt.Kdo byl Jim Morrison? Životopis Jim Morrison, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Jim Morrison

Národnost: americká
Datum narození: 8. prosince 1943
Místo narození: Melbourne, USA
Datum úmrtí: 3. července 1971

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jim Morrison? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Physalis? Znáte definici termínu Ping? Víte co je RPSN? Pamatujete si definici pojmu Prasečí chřipka?

Klíčová slova: pojem, etymologie, popis, kdo to je, synonymum, lexikon, hudba, formulace, wiki, vysvětlení, Jim Morrison, původ slova, přesný význam, odborný výraz, informace, heslo

Pojem Jim Morrison je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jim Morrison v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jim Morrison ve Wikimedia Commons

Hledat termín Jim Morrison ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Jim Morrison v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Jim Morrison na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jim Morrison například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Jim Morrison? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jim Morrison? Kdo to byl Jim Morrison? Kdy se narodil Jim Morrison? Kde se narodil Jim Morrison? Kdy zemřel Jim Morrison? Jim Morrison je v sekci hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jim Morrison dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jim Morrison i v jiné kategorii než je hudba.