Kdo je to?
Kdo je Martina Formanová? Životopis Martina Formanová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Martina Formanová

Kdo je Martina Formanová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Martina Formanová, po narození Zbořilová, je česká scenáristka, spisovatelka, modelka a bývalá manželka slavného českého režiséra Miloše Formana. Formanová se narodila v Brně. Po maturitě na gymnáziu studovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze. V roce 1994 odcestovala do Spojených států, kde pracovala jako uklízečka. Poté se vrátila a dokončila studium scenáristiky. Během devadesátých let chodila s českým zpěvákem Karlem Gottem.
Poté začala vztah s režisérem Milošem Formanem, se kterým se poprvé potkala v rámci konzultace diplomové práce. Ten ji v roce 1996 nabídl místo asistentky. V té době připravoval film Lid versus Larry Flint. Roku 1998 se jim narodila dvojčata Andrew a James a o rok později se vzali. Od té doby pobývala v rodinném sídle ve státě Connecticut a občas i v bytě v New Yorku.
Jako spisovatelka napsala Formanová doposud osm titulů s názvy Skladatelka voňavého prádla (2002), Trojdílné plavky (2007), Ten sen (2009), Nevěra po americku (2011), Snědla dětem sladkosti (2012), Případ Pavlína (2014), Povídky na tělo (2017) a Nalakuj to narůžovo (2021). Ve své poslední knize Nalakuj to narůžovo popisuje, jak ji zasáhla smrt manžela Miloše (2018).Kdo je Martina Formanová? Životopis Martina Formanová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Martina Formanová

Národnost: česká
Datum narození: 9. 1. 1966
Místo narození: Brno, Československo

Tento text (Martina Formanová) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Prvek? Víte co je Fake news? Víte, co je to Karma? Vzpomněli byste si co označuje výraz PF?

Klíčová slova: Martina Formanová, životopis, osobnosti, popis, život, lexikon, kde se narodila Martina Formanová?, narození, datum narození, umělci, zajímavosti, wikipedie, wiki, vysvětlení, kdo je Martina Formanová?, umělci

Pojem Martina Formanová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Martina Formanová v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Martina Formanová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Martina Formanová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Martina Formanová na Google.cz

Vyhledat výraz Martina Formanová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Martina Formanová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martina Formanová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martina Formanová

Právě jste zjistili Kdo je to Martina Formanová? Kdy se narodila Martina Formanová? Kde se narodila Martina Formanová? Martina Formanová patří do kategorie Umělci

Kategorie umělci, modní návrhář, martina Formanová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Martina Formanová např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martina Formanová i v jiné kategorii než je umělci.