Kdo je to?
Kdo byl Hugo Haas? Životopis Hugo Haas, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Hugo Haas?

Kdo byl Hugo Haas? Životopis, informace, biografie, herectví

Hugo Haas byl československý filmový a divadelní herec, filmový režisér. Haas se narodil v Brně do rodiny židovského obchodníka s obuví. Mladý Hugo studoval na Brněnské konzervatoři zpěv spolu se svým starším bratrem Pavlem a sám studoval také fonetiku u Leoše Janáčka. Roku 1920 Haas dokončil studium na konzervatoři a získal dvouleté angažmá v brněnském Národním divadle, které mu nabídl sám ředitel Václav Štech. Po dvouletém angažmá začal hrát Haas v ostravském Národním divadle a následně působil jednu sezónu i v Olomouci (1923/24).
Roku 1924 přešel do pražského Divadla komedie, odkud odešel do Divadla na Vinohradech. Zde působil pět let do roku 1929, kdy získal místo v souboru činoherního klubu Národního divadla. Haas působil v Národním divadle celkem deset let (1929/39), kde hrál ve hrách Kupec benátský, Milenci z kiosku, Alžběta Anglická, Bílá nemoc nebo R.U.R. (jeho poslední role). Několik rolí ztvárnil taky během hostování ve Stavovském divadle.
Hugo Haas se však nejvíce proslavil jako filmový herec. Ze začátku v němých filmech a později ve hraných. Poprvé se objevil v němém snímku Jedenácté přikázání (1925). V roce 1935 si Haas zahrál stejnou roli i ve zvukovém filmu. Zlom přišel v roce 1931, kdy mohl prokázat svůj komediální talent i ve zvukovém filmu. Objevil se v komedii Muži v Offsidu nebo ve filmu Dobrý voják Švejk (1931). Do roku 1938 si zahrál skoro ve třiceti filmech. Mezi jeho známější snímky patří Sestra Angelika (1932), Okénko (1933), Mazlíček (1934), Ať žije nebožtík (1935), Velbloud uchem jehly (1936), Mravnost nade vše, Bílá nemoc (1937), Andula vyhrála (1938). Zahrál si v několika filmech režiséra Otakara Vávry a po boku mu několikrát stály herečky Adina Mandlová a Lída Baarová.
Pro jeho židovský původ byl Haas roku 1939 vyhozen z Národního divadla a spolu s manželkou emigroval do USA. V USA se stal učitelem na herecké škole Actor’s Laboratory, hrál divadlo a v Hollywoodu se prosadil jako herec, scénárista, producent a režisér. Podílel se na třech desítkách filmů. Během padesátých let emigroval zpět do Evropy a usadil se ve Vídni, kde zemřel v roce 1968.Kdo byl Hugo Haas? Životopis Hugo Haas, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Hugo Haas

Národnost: česká
Datum narození: 19. 2. 1901
Místo narození: Brno, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 1. 12. 1968

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hugo Haas s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Interakce? Víte, co je to Kalanetika? Vzpomenete si na definici slova Lustrační osvědčení? Rozumíte pojmu Hysterektomie?

Klíčová slova: místo narození, nežijící, herectví, kdo to je, datum úmrtí, informace, osobnost, kdo je Hugo Haas?, wikipedie, kde se narodil Hugo Haas?, národnost, datum narození, kdy se narodil Hugo Haas?, Hugo Haas, národnost, život

Pojem Hugo Haas je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Hugo Haas ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Hugo Haas na Google.cz

Zkusit najít frázi Hugo Haas ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Hugo Haas ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Hugo Haas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hugo Haas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hugo Haas

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Hugo Haas? Kdy se narodil Hugo Haas? Kde se narodil Hugo Haas? Kdy zemřel Hugo Haas? Hugo Haas patří do sekce Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Hugo Haas dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hugo Haas i v jiné kategorii než je herectví.