Kdo je to?
Kdo byl John Hopkinson? Životopis John Hopkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl John Hopkinson?

Kdo byl John Hopkinson? Životopis, informace, biografie, věda

John Hopkinson byl anglický fyzik, inženýr, člen Královské společnosti a objevitel Hopkinsonova zákona. Hopkinson se narodil v anglickém městě Manchester jako nejstarší syn z pěti dětí do rodiny inženýra. Studoval na střední Queenswood School ve městě Hampshire. Po střední škole studoval na Owens College, kde díky skvělým studijním výsledkům získal stipendium na Trinity College v Cambridge, kde studoval v letech (1867-81). Díky skvělým výsledkům mohl pokračovat ve vědecké dráze, ale rozhodl se pro inženýrství. Nejprve pracoval u svého otce a po roce se dostal na manažerskou pozici ve firmě Chance Brothers and Company ve městě Smethwick. Roku 1877 byl zvolen do Královské společnosti díky aplikování Maxwellova zákonu o elektromagnetismu. V následujícím roce (1878) se odstěhoval do Londýna, kde se snažil o zlepšení efektivity u dynama. Roku 1882 se mu podařilo vyrobit třívodičový systém pro distribuci elektrické energie. Od roku 1890 působil na King’s College London jako profesor elektrického inženýrství. Později zde pracoval jako ředitel laboratoří Siemens.
John Hopkinson zemřel v roce 1898 ve věku 49 let.Kdo byl John Hopkinson? Životopis John Hopkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě John Hopkinson

Národnost: anglická
Datum narození: 27. 7. 1849
Místo narození: Manchester, Anglie
Datum úmrtí: 27. 8. 1898

Líbí se stručný životopis s osobou John Hopkinson? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Wakame? Znáte definici termínu Proudový chranič? Vzpomenete si na definici slova Státní příslušnost? Pamatujete si definici pojmu Ateroskleróza?

Klíčová slova: informace, narození, John Hopkinson, život, Kdy zemřel John Hopkinson, kde se narodil John Hopkinson?, místo narození, datum narození, popis, wiki, datum úmrtí, kdo to je, biografie, John Hopkinson, nežijící, osobnost

Pojem John Hopkinson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu John Hopkinson

Najít heslo John Hopkinson ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz John Hopkinson na Google.cz

Zkusit najít John Hopkinson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo John Hopkinson ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi John Hopkinson ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo John Hopkinson například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je John Hopkinson? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl John Hopkinson? Kdy se narodil John Hopkinson? Kde se narodil John Hopkinson? Kdy zemřel John Hopkinson? John Hopkinson je v sekci Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka John Hopkinson dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Hopkinson i v jiné kategorii než je věda.