Kdo je to?
Kdo je to Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Páter? Lidé, křesťanství

Kdo je to Páter?

Co znamená a jaký je význam slova Páter?

Páter je slovo lidového původu, používalo se pro pojmenování římskokatolických kněží. Pater je latinsky otec, použití tohoto označení pro kněze vycházelo ze slov modliteb a z náplně kněžského povolání, kdy kněz by měl být svým věřícím duchovním otcem a často je tak věřícími nazýván, může také před jménem užívat zkratku P.
Páter je tedy člověk, který se stará o svou náboženskou obec, vykonává obřady a je oprávněn sloužit svátostmi nebo přinášet oběti. Na toto povolání se musí velmi důkladně připravovat, získat vzdělání a posléze zvláštní pověření k výkonu činnosti. Musí být vysvěcen a dodržovat stanovený způsob života, například celibát. Na povolání pátera se připravuje v kněžském semináři, předtím ještě musí absolvovat zkušební dobu, kdy prokazuje, že jeho zájem je trvalý a že své rozhodnutí nezmění.Kdo je to Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Páter? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Páter s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Základní deska? Rozumíte pojmu Spotify? Vzpomněli byste si co označuje výraz SSD disk? Znáte pojem Kanyla?

Klíčová slova: lexikon, heslo, etymologie, přesný výraz, co znamená, definice, význam pojmu, formulace, význam slova, přesný výraz, termín, synonymum, Páter, přesný význam, pojem, Páter

Pojem Páter je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Páter zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Páter ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Páter ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Páter ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Páter na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Páter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Páter například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Páter, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Páter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Páter? Definice pojmu Páter se nachází v sekci Křesťanství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.