Kdo je to?
Kdo je to, byl Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Páter? Lidé, křesťanství

Kdo je to Páter?

Co znamená a jaký je význam slova Páter?

Páter je slovo lidového původu, používalo se pro pojmenování římskokatolických kněží. Pater je latinsky otec, použití tohoto označení pro kněze vycházelo ze slov modliteb a z náplně kněžského povolání, kdy kněz by měl být svým věřícím duchovním otcem a často je tak věřícími nazýván, může také před jménem užívat zkratku P.
Páter je tedy člověk, který se stará o svou náboženskou obec, vykonává obřady a je oprávněn sloužit svátostmi nebo přinášet oběti. Na toto povolání se musí velmi důkladně připravovat, získat vzdělání a posléze zvláštní pověření k výkonu činnosti. Musí být vysvěcen a dodržovat stanovený způsob života, například celibát. Na povolání pátera se připravuje v kněžském semináři, předtím ještě musí absolvovat zkušební dobu, kdy prokazuje, že jeho zájem je trvalý a že své rozhodnutí nezmění.Kdo je to, byl Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Páter? Lidé, křesťanství

Tento text (Páter) můžete sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Součin? Znáte termín Rýma? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cholera? Víte, co je to Remarketing?

Klíčová slova: lexikon, význam, termín, kdo to je, slovo, popis, význam pojmu, význam slova, původ slova, kdo je Páter?, přesný význam, wiki, popis, křesťanství, co je to Páter?, pojem

Pojem Páter je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat heslo Páter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Páter ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Páter na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Páter ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Páter například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Páter

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Páter? Kdo to byl Páter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Páter? Definice pojmu Páter je v kategorii křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít pojem, definici, text, výraz například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.