Kdo je to?
Kdo je to Lukáš Rosol? Životopis Lukáš Rosol, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Lukáš Rosol?

Kdo je to Lukáš Rosol? Stručný životopis

Lukáš Rosol je profesionální tenista. Poprvé na sebe výrazněji upozornil v roce 2007, kdy se stal mistrem České republiky ve dvouhře. Na mezinárodním poli zaujal, když v roce 2011 porazil na French Open Jürgena Melzera. Rosol byl pouhý kvalifikant, zatímco Melzer nastupoval v pozici světové osmičky. O rok později Rosol postoupil do hlavní fáze Wimbledonu a ve druhém kole narazil na Rafaela Nadala. Díky sebevědomému a soustředěnému výkonu dokázal Nadala vyřadit a vysloužil si nadšené komentáře z celého světa. V následujícím kole ale vypadl s Kohlschreiberem. V roce 2013 vyhrál turnaj BRD Năstase Țiriac Trophy a získal tak svůj první titul na okruhu ATP. V roce 2014 se na Qatar ExxonMobil Open opět střetl s Nadalem, tentokrát však na světovou jedničku nestačil. V družstvu České republiky se zúčastnil také Davis Cupu a v letech 2012 a 2013 získal mistrovské tituly. Ve světovém žebříčku ATP dosáhl Rosol osobního maxima v roce 2014, ve kterém získal 26. místo ve dvouhře a 37. místo ve čtyřhře.Kdo je to Lukáš Rosol? Životopis Lukáš Rosol, lidé, osobnosti z sport

Hlavní data o osobě Lukáš Rosol

Národnost: česká
Datum narození: 24. července 1985
Místo narození: Brno

Tento text (Lukáš Rosol) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Epizoda? Znáte termín Alkoholismus? Vzpomněli byste si na význam slova Kombucha? Víte, co je to Demokracie?

Klíčová slova: termín, lexikon, formulace, wiki, kdo je Lukáš Rosol?, význam, původ slova, kdo to je, sport, synonymum, co je to Lukáš Rosol?, odborný výraz, co znamená, přesný význam, definice, informace

Pojem Lukáš Rosol je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Lukáš Rosol ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lukáš Rosol ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lukáš Rosol na Youtube

Najít pojem Lukáš Rosol ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lukáš Rosol například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Lukáš Rosol?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Lukáš Rosol? Kdo to byl Lukáš Rosol? Kdy se narodil Lukáš Rosol? Kde se narodil Lukáš Rosol? Lukáš Rosol je v kategorii sport. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Lukáš Rosol například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lukáš Rosol i v jiné kategorii než je sport.