Kdo je to?
Kdo je Anže Kopitar? Životopis Anže Kopitar, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Anže Kopitar?

Kdo je Anže Kopitar? Životopis, informace, biografie, sport

Anže Kopitar je slovinský hokejový útočník a kapitán hokejového klubu Los Angeles Kings v NHL. Za rodné město hrál v městském klubu HK Acroni Jesenice juniorskou ligu. V 16 letech odešel hrát hokej do Švédska, kde se připojil ke klubu Södertälje SK. Odtud se Anže Kopitar stěhoval do USA, do nejlepší hokejové ligy světa.
Celkem jako jedenáctý byl Kopitar v draftu NHL v roce 2005, kdy se stal prvním Slovincem, který si zahrál v NHL. Debutoval až v roce 2006 za klub Los Angeles Kings. S týmem slavil dvakrát zisk Stanleyova poháru (2012 a 2014). Během sezony 2015-2016 byl jmenován kapitánem mužstva Los Angeles Kings. Kopitar proměnil 2 z 5 nominací a získal ocenění Frank J. Selke Trophy pro nejlepšího defenzivního útočníka v NHL (2016 a 2018). V roce 2021 získal svůj tisící kanadský bod v kariéře a obdržel také cenu Lady Byng memorial Trophy za fair play.
Kopitar pravidelně nastupuje za reprezentaci Slovinska. V roce 2014 se s reprezentačním mužstvem zúčastnil Zimní Olympiády v Soči. Umí hrát stejně výborně v útoku jako v defenzivě.Kdo je Anže Kopitar? Životopis Anže Kopitar, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Anže Kopitar

Národnost: slovinská
Datum narození: 24. 8. 1987
Místo narození: Jesenice, Slovinsko

Zaujala vás biografie osobnosti Anže Kopitar? Potom se podělte s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Markýza? Vzpomněli byste si na význam slova Polopřímka? Rozumíte pojmu Jogging? Znáte definici termínu Pervitin?

Klíčová slova: národnost, Anže Kopitar, sport, místo narození, datum narození, život, osobnosti, kdy se narodil Anže Kopitar?, wikipedie, popis, sport, zajímavosti, kde se narodil Anže Kopitar?, osobnost, narození, lexikon

Pojem Anže Kopitar je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Anže Kopitar v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Anže Kopitar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Anže Kopitar na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Anže Kopitar ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Anže Kopitar na Google.cz

Hledat termín Anže Kopitar ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anže Kopitar například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anže Kopitar

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Anže Kopitar? Kdy se narodil Anže Kopitar? Kde se narodil Anže Kopitar? Anže Kopitar patří do sekce Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Anže Kopitar řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anže Kopitar i v jiné kategorii než je sport.