Kdo je to?
Kdo je Anže Kopitar? Životopis Anže Kopitar, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Anže Kopitar?

Kdo je Anže Kopitar? Životopis, informace, biografie, sport

Anže Kopitar je slovinský hokejový útočník a kapitán hokejového klubu Los Angeles Kings v NHL. Za rodné město hrál v městském klubu HK Acroni Jesenice juniorskou ligu. V 16 letech odešel hrát hokej do Švédska, kde se připojil ke klubu Södertälje SK. Odtud se Anže Kopitar stěhoval do USA, do nejlepší hokejové ligy světa.
Celkem jako jedenáctý byl Kopitar v draftu NHL v roce 2005, kdy se stal prvním Slovincem, který si zahrál v NHL. Debutoval až v roce 2006 za klub Los Angeles Kings. S týmem slavil dvakrát zisk Stanleyova poháru (2012 a 2014). Během sezony 2015-2016 byl jmenován kapitánem mužstva Los Angeles Kings. Kopitar proměnil 2 z 5 nominací a získal ocenění Frank J. Selke Trophy pro nejlepšího defenzivního útočníka v NHL (2016 a 2018). V roce 2021 získal svůj tisící kanadský bod v kariéře a obdržel také cenu Lady Byng memorial Trophy za fair play.
Kopitar pravidelně nastupuje za reprezentaci Slovinska. V roce 2014 se s reprezentačním mužstvem zúčastnil Zimní Olympiády v Soči. Umí hrát stejně výborně v útoku jako v defenzivě.Kdo je Anže Kopitar? Životopis Anže Kopitar, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Anže Kopitar

Národnost: slovinská
Datum narození: 24. 8. 1987
Místo narození: Jesenice, Slovinsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Anže Kopitar? s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Kuperóza? Vzpomenete si na definici slova Granola? Rozumíte pojmu Azalka? Vzpomněli byste si na význam slova Doslov?

Klíčová slova: kdo je Anže Kopitar?, kdy se narodil Anže Kopitar?, narození, Anže Kopitar, kde se narodil Anže Kopitar?, wikipedie, životopis, sport, datum narození, wiki, místo narození, informace, osobnosti, vysvětlení, osobnost, život

Pojem Anže Kopitar je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Anže Kopitar

Hledat heslo Anže Kopitar ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Anže Kopitar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Anže Kopitar na Google obrázcích

Vyhledat výraz Anže Kopitar ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Anže Kopitar ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Anže Kopitar například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anže Kopitar

Právě nyní již víte Kdo je to Anže Kopitar? Kdy se narodil Anže Kopitar? Kde se narodil Anže Kopitar? Anže Kopitar je v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Anže Kopitar dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anže Kopitar i v jiné kategorii než je sport.