Kdo je to?
Kdo je Anže Kopitar? Životopis Anže Kopitar, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Anže Kopitar

Kdo je Anže Kopitar? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Anže Kopitar je slovinský hokejový útočník a kapitán hokejového klubu Los Angeles Kings v NHL. Za rodné město hrál v městském klubu HK Acroni Jesenice juniorskou ligu. V 16 letech odešel hrát hokej do Švédska, kde se připojil ke klubu Södertälje SK. Odtud se Anže Kopitar stěhoval do USA, do nejlepší hokejové ligy světa.
Celkem jako jedenáctý byl Kopitar v draftu NHL v roce 2005, kdy se stal prvním Slovincem, který si zahrál v NHL. Debutoval až v roce 2006 za klub Los Angeles Kings. S týmem slavil dvakrát zisk Stanleyova poháru (2012 a 2014). Během sezony 2015-2016 byl jmenován kapitánem mužstva Los Angeles Kings. Kopitar proměnil 2 z 5 nominací a získal ocenění Frank J. Selke Trophy pro nejlepšího defenzivního útočníka v NHL (2016 a 2018). V roce 2021 získal svůj tisící kanadský bod v kariéře a obdržel také cenu Lady Byng memorial Trophy za fair play.
Kopitar pravidelně nastupuje za reprezentaci Slovinska. V roce 2014 se s reprezentačním mužstvem zúčastnil Zimní Olympiády v Soči. Umí hrát stejně výborně v útoku jako v defenzivě.Kdo je Anže Kopitar? Životopis Anže Kopitar, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Anže Kopitar

Národnost: slovinská
Datum narození: 24. 8. 1987
Místo narození: Jesenice, Slovinsko

Tento text (Anže Kopitar) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Mansarda? Víte co je Glióza? Rozumíte pojmu Jedlá soda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Poslední zvonění?

Klíčová slova: život, kdo je Anže Kopitar?, sport, životopis, Anže Kopitar, wiki, kdy se narodil Anže Kopitar?, zajímavosti, informace, Anže Kopitar, osobnosti, osobnost, narození, wikipedie, biografie, vysvětlení

Pojem Anže Kopitar je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Anže Kopitar hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Anže Kopitar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Anže Kopitar v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Anže Kopitar na Youtube

Zkusit najít Anže Kopitar ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Anže Kopitar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anže Kopitar například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Anže Kopitar? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Anže Kopitar? Kdy se narodil Anže Kopitar? Kde se narodil Anže Kopitar? Anže Kopitar patří do kategorie Sport

Kategorie sport, vodní pólista, anže Kopitar, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Anže Kopitar dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anže Kopitar i v jiné kategorii než je sport.