Kdo je to?
Kdo je Vlastina Svátková? Životopis Vlastina Svátková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Vlastina Svátková?

Kdo je Vlastina Svátková? Životopis, informace, biografie, herectví

Vlastina Svátková je slovenská divadelní, filmová a seriálová herečka, spisovatelka. Svátková se narodila ve slovenském městě Myjava, kde docházela na místní základní školu a poté i na gymnázium.
V Myjavě navštěvovala dramatický kroužek (zpěv, recitace) a Základní uměleckou školu, kde se učila na klavír. Po maturitě na gymnáziu se přestěhovala do Bratislavy. V Bratislavě studovala pedagogiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě (titul Mgr.). Ve stejné době studovala i obor masmediální komunikace na Univerzitě sv. Cyrila a Metoda v Trnavě. Na studia si vydělávala psaním článků do různých časopisů. Během let 2003-2004 si přivydělávala jako redaktorka magazínu Style a kosmetického magazínu Elle.
Ve filmu Svátková debutovala v roce 2006, kdy si zahrála v akční bondovce Casino Royale. Od té doby ztvárnila kolem desítky filmových rolí. Objevila se v úspěšných snímcích jako Ženy v pokušení (2010), Fair Play (2014), Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan (2015), Všechno nebo nic (2017), Můj příběh (2019) aj.
Svátková se představila také v televizních seriálech Pojišťovna štěstí (2004), Přešlapy (2010), Kriminálka Staré Město (2013), První republika (2014), Tajné životy (2017), Hotel (2018), Policie Modrava (2019), Jenny (2020) nebo Pan profesor (2021).
Kromě psaní fejetonů do časopisů vydala Svátková několik knih s názvy Modrý slon: O čem všem je láska… (2010), Sama sebou (2014), Prostor pro Duši (2018), Najdeš mě ve tmě a Sama sebou (2020).
Na České televizi měl v roce 2016 premiéru dokumentární snímek 13. Komnata Vlastiny Svátkové, kde se herečka rozmluvila o problémech, které měla s bulimií. Poté, co se uzdravila, pomáhala ženám a dívkám, které rovněž trpěly poruchami příjmu potravy.
Svátková je tváří nadace Anabell, ředitelkou ústavu Vzdělání života a spolupracuje i s nadací Sudička.
Svátková vlastní spolu se Zuzanou Šulajovou značku Adore, ve které navrhuje zlaté šperky z drahokamů a polodrahokamů.Kdo je Vlastina Svátková? Životopis Vlastina Svátková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Vlastina Svátková

Národnost: slovenská
Datum narození: 9. 3. 1982
Místo narození: Myjava, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Vlastina Svátková? Potom se podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Epigram? Vzpomněli byste si na význam slova Variabilní náklady? Vzpomněli byste si na význam slova Erektilní dysfunkce? Znáte definici termínu Varenyky?

Klíčová slova: osobnosti, kdy se narodila Vlastina Svátková?, Vlastina Svátková, vysvětlení, kdo je Vlastina Svátková?, informace, osobnost, wikipedie, lexikon, zajímavosti, datum narození, herectví, wiki, národnost, narození, život

Pojem Vlastina Svátková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Vlastina Svátková hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Vlastina Svátková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Vlastina Svátková ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Vlastina Svátková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Vlastina Svátková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vlastina Svátková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastina Svátková například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Vlastina Svátková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vlastina Svátková? Kdy se narodila Vlastina Svátková? Kde se narodila Vlastina Svátková? Vlastina Svátková patří do kategorie Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Vlastina Svátková třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastina Svátková i v jiné kategorii než je herectví.