Kdo je to?
Kdo je Leo Sayer? Životopis Leo Sayer, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Leo Sayer

Kdo je Leo Sayer? Životopis, informace, biografie, hudba

Leo Sayer je anglicko-australský zpěvák.
Sayer začínal jako skladatel a textař, brzo si však začal psát písničky i pro sebe. V roce 1973 vydal své debutové album Silverbird, které ve Spojeném království vylétlo vysoko v popularitě. O rok později následovalo album Just a Boy a další rok Another Year. Velkého úspěchu dosáhlo jeho album z roku 1977 Thunder in My Heart. 70. léta byla také pro Sayera obdobím největší popularity, hlavně v Británii patřil k největším hudebním hvězdám.
Sayer byl také populární tím, že nazpíval cover verze některých známých hitů, mezi jeho oblíbené tvůrce v tomto směru patřili Beatles.
80. léta pro Sayera však znamenala pomalý ústup ze slávy. Úspěšná byla ještě jeho alba z počátku dekády (např. Living in a Fantasy, 1980), postupně se však z předních příček hitparád vytrácel. K tomu se přidaly osobní a finanční problémy.
Zatím poslední album vydal Leo Sayer v roce 2022 - Northern Songs.
Žánrově spadá Sayerova hudba do oblasti soft rocku, někdy se přelije i do disca nebo dalších žánrů.
Od roku 2009 má australské občanství. V posledních letech se potýká s vážnými zdravotními problémy, včetně rakoviny, kterou však zřejmě zdárně překonal.Kdo je Leo Sayer? Životopis Leo Sayer, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Leo Sayer

Národnost: anglická, australská
Datum narození: 21. května 1948
Místo narození: Shoreham-by-Sea, Sussex, UK

Popis osobnosti Leo Sayer můžete sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Býlí? Rozumíte pojmu Jogging? Pamatujete si definici pojmu Aterom? Znáte pojem Eradikace?

Klíčová slova: národnost, zajímavosti, hudba, kdo je Leo Sayer?, datum narození, místo narození, popis, hudba, život, osobnost, kdy se narodil Leo Sayer?, narození, biografie, kde se narodil Leo Sayer?, vysvětlení, životopis

Pojem Leo Sayer je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Leo Sayer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Leo Sayer ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Leo Sayer ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leo Sayer ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Leo Sayer na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Leo Sayer například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Leo Sayer?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Leo Sayer? Kdy se narodil Leo Sayer? Kde se narodil Leo Sayer? Leo Sayer patří do kategorie Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Leo Sayer třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leo Sayer i v jiné kategorii než je hudba.