Kdo je to?
Kdo je Ladislav Vrabel? Životopis Ladislav Vrabel, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Ladislav Vrabel

Kdo je Ladislav Vrabel? Životopis, informace, biografie, politici

Ladislav Vrabel je český aktivista. Jeden z výrazných představitelů dezinformační scény v ČR.
Ladislav Vrabel začínal jako podnikatel v gastronomii. Jeho byznys však provázela řada problémů a neprůhledných praktik. Během tohoto i následujícího období se Ladislav Vrabel propadl do dluhů, čelí desítkám exekucí a nakonec se ocitl v insolvenci.
Lokálně známým se Ladislav Vrabel stal, když založil web, který údajně rozkrýval spletité praktiky a vztahy na českobudějovickém magistrátu (se kterým však v té době vedl obchodní spor). Následně se začal po začátku migrační krize vymezovat proti uprchlíkům a migraci obecně.
Do veřejného prostoru se však Ladislav Vrabel začal dostávat hlavně během pandemie COVIDu-19 a ještě více po začátku ruské války na Ukrajině. Od druhé poloviny roku 2022 začal Ladislav Vrabel (na počátku ve spolupráci s Jiřím Havlem a dalšími aktivisty) pořádat akce a demonstrace pod hlavičkou hesla "Česká republika na 1. místě". Demonstrace a cíle iniciativy byly oficiálně namířeny proti vládě premiéra Fialy, zároveň z nich však vyplývaly též silné proruské a antisystémové postoje. Největší demonstraci se Vrabelovi podařilo uspořádat 3. září 2022, kdy na Václavské náměstí přišly protestovat odhadem vyšší desítky tisíc lidí. Kromě toho Ladislav Vrabel oslovoval své následovníky na sociálních sítích a ve videích - tam se profiloval jako silně proruský a šířil řadu dezinformací z širokého dezinformačního spektra, v tomto období však primárně zaměřených proti vládě, proti Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům a naopak na podporu Ruské federace.
Následovaly další demonstrace organizované Vrabelem, ovšem už s menší účastí protestujících; kontroverzní byla demonstrace konaná 17. listopadu 2022, kdy Vrabel zorganizoval pochod na Českou televizi - demonstranti kritizovali veřejnoprávní ČT, dožadovali se prostoru v médiích, zároveň však také vyhrožovali obsazením ČT.
Poté se však Vrabel pohádal se spoluorganizátorem těchto demonstrací Jiřím Havlem o peníze, které jejich podporovatelé posílali na společný účet. Po tahanicích o peníze začala Vrabelova hvězda na české dezinformační scéně upadat, na své demonstrace už dokázal přilákat jen násobně menší počty účastníků než během roku 2022.
Ladislav Vrabel je ženatý se srbskou občankou Bojanou Vurdelijí a částečně žije v Srbsku. Pokoušel se také prosadit na trhu se srbskými realitami.
V roce 2023 odešel od soudu s podmínkou za šíření poplašné zprávy (kauza se vztahovala k tomu, že ve svých videích tvrdil, že Česká republika má v úmyslu zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi).Kdo je Ladislav Vrabel? Životopis Ladislav Vrabel, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Ladislav Vrabel

Národnost: česká
Datum narození: 12. července 1977
Místo narození: České Budějovice

Popis osobnosti Ladislav Vrabel můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Datová schránka? Znáte definici termínu Animozita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tyfus? Pamatujete si definici pojmu Filipovka?

Klíčová slova: politici, místo narození, popis, kdo je Ladislav Vrabel?, osobnost, wikipedie, osobnosti, informace, kdy se narodil Ladislav Vrabel?, politici, zajímavosti, lexikon, wiki, datum narození, vysvětlení, životopis

Pojem Ladislav Vrabel je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Vrabel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ladislav Vrabel ve Wikipedii

Najít heslo Ladislav Vrabel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Ladislav Vrabel ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Ladislav Vrabel na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Vrabel například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Ladislav Vrabel?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Ladislav Vrabel? Kdy se narodil Ladislav Vrabel? Kde se narodil Ladislav Vrabel? Ladislav Vrabel se nachází v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ladislav Vrabel řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Vrabel i v jiné kategorii než je politici.