Kdo je to?
Kdo je Paul Simon? Životopis Paul Simon, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Paul Simon

Kdo je Paul Simon? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Paul Simon je americký zpěvák, písničkář a skladatel.
Jedná se o folk-rockového zpěváka, který byl členem slavného dua Simon & Garfunkel, později však rozjel i velmi úspěšnou sólovou kariéru. V 50. letech byla jeho tvorba spíše rockenrolová, později se však začala přiklánět k folk-rockovým rytmům a motivům a Paul Simon se stal hlavním představitelem tohoto žánru. Jeho hudba byla oceňována pro svou originalitu, schopnost skloubit dohromady řadu inspiračních proudů a také pro texty, které jsou mnohovrstevnaté, hluboké, dokonale pracují s rytmikou a veršem a představují Paula Simona i jako vynikajícího básníka.
S Artem Garfunkelem, s nímž se později spojila jeho hudební kariéra, se Paul Simon potkal ve škole a už jako děti začali společně tvořit muziku. V mládí vystupovali jako duo pod názvem Tom & Jerry a jejich prvním úspěchem byl singl Hey, Schoolgirl.
To všechno však byly jen začátky, během kterých se Paul Simon hledal. S Garfunkelem se na přelomu 50. a 60. let na chvíli rozešel a Paul Simon vystupoval buď sám, často pod pseudonymem (nejčastěji Jerry Landis), nebo se skupinami, např. Tico and the Triumphs (hit Motorcycle).
V roce 1964 se dali Simon s Garfunkelem znovu dohromady a vydali své první LP Wednesday Morning, 3 A.M., v tomto roce už neslo duo jejich jména. V roce 1966 následovala album Sounds of Silent, obsahující stejnojmenný hit, v tomtéž roce pak vyšlo album Parsley, Sage, Rosemary and Thyme.
V roce 1968 představilo duo desku Bookends, která obsahovala známý hit Mrs. Robinson. O rok později pak vydali album Bridge over Troubled Water, které je označováno za jejich nejlepší album a také za něj získali hned několik cen Grammy.
I přes enormní úspěch se duo na počátku 70. let rozešlo - oba umělci šli každý svou cestou. V tomto období Paul Simon začal vydávat sólová alba: Paul Simon (1972), There Goes Rhymin’ Simon (1973). Z jeho sólové dráhy je zřejmě nejvýznamnější album z roku 1975 Still Crazy After All These Years. Následovala další alba - stále velmi úspěšná, držící si svou kvalitu i originalitu. Výběrem: Graceland (1986), The Rhythm of the Saints (1990), So Beautiful or So What (2011).
Je držitelem 16 cen Grammy a členem Rock and Roll Hall of Fame.Kdo je Paul Simon? Životopis Paul Simon, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Paul Simon

Národnost: americká
Datum narození: 13. října 1941
Místo narození: Newark, New Jersey

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Paul Simon s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Dedukce? Znáte termín Toxoplazmóza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slovo nadřazené? Víte, co je to Nadzvuková rychlost?

Klíčová slova: místo narození, popis, životopis, Paul Simon, datum narození, osobnosti, zajímavosti, kdy se narodil Paul Simon?, osobnost, wiki, informace, vysvětlení, život, kde se narodil Paul Simon?, narození, biografie

Pojem Paul Simon je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Paul Simon na Google.cz

Najít pojem Paul Simon na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Paul Simon na Youtube

Zkusit najít frázi Paul Simon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Paul Simon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Paul Simon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Paul Simon

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Paul Simon? Kdy se narodil Paul Simon? Kde se narodil Paul Simon? Paul Simon se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, černé piano, paul Simon, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Paul Simon dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Paul Simon i v jiné kategorii než je hudba.