Kdo je to?
Kdo je to Radegast? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Radegast? Lidé, mytologie

Radegast

Jaký je význam slova Radegast? Co to znamená?

Radegast byl jedním ze starých slovanských božstev. Přičítají se mu tituly jako bůh hojnosti, dobré úrody, ale také ohně či slunce a někdy války či vítězství. Také je to bůh pohostinnosti, k čemuž odkazuje jeho jméno znamenající, že je rád hostem. Jeho uctívání je spojeno s Ratary, což byl kmen Polabským Slovanů (usídlených mezi řekami Labem, Sálou a Odrou).
Název beskydské hory Radhošť odkazuje k tomuto slovanskému bohu. To je důvod, proč zde byla v 1. polovině 20. století vztyčena jeho socha. Sochař Albín Polášek dal Radegastovi zvířecí rysy a jako atribut roh hojnosti.Kdo je to Radegast? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Radegast? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Radegast? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Kladina? Pamatujete si definici pojmu Variace? Víte co je Lokše? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trichomoniáza?

Klíčová slova: pojem, Radegast, lexikon, wikipedie, formulace, mytologie, přesný význam, význam slova, přesný výraz, význam, co znamená, vysvětlení, slovo, původ slova, definice, význam pojmu

Pojem Radegast je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Radegast v následujících zdrojích

Najít slovo Radegast ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Radegast ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Radegast na Youtube

Najít pojem Radegast na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Radegast ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Radegast například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Radegast? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Radegast? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Radegast? Definice pojmu Radegast je v sekci Mytologie

Kategorie mytologie, Athéna, radegast, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Radegast i v jiné kategorii než v mytologie.