Kdo je to?
Kdo je Magdalena Kožená? Životopis Magdalena Kožená, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Magdalena Kožená?

Kdo je Magdalena Kožená? Životopis, informace, biografie, hudba

Magdalena Kožená je česká operní zpěvačka a světová mezzosopranistka. Kožená se narodila v Brně do rodiny matematika a bioložky. Její otec zemřel, když měla Magdalena jedenáct let. Od mala se věnovala zpěvu v dětském sboru Kantiléna a chtěla se stát pianistkou. Tento sen se rozplynul, když si Kožená zlomila obě ruce ve 12 letech. Následně se rozhodla pro kariéru zpěvačky a po základní škole nastoupila na brněnskou konzervatoř, kde studovala zpěv a klavír. Po studiu na konzervatoři se přesunula do Bratislavy, kde pokračovala ve studiu zpěvu na Vysoké škole múzických umění.
Po úspěšných studiích vystupovala na operních jevištích celého světa. Dala o sobě vědět roku 1995 na Mozartově hudební soutěži v Salcburku, kterou sama vyhrála. V té době se podílela na deskách s názvem Requiem in D minor a Kajícníci u hrobu Vykupitelova.
Kožená žila nějakou dobu v Paříži a věnovala se francouzské operní tvorbě. V roce 1998 podepsala smlouvu s nahrávací společností Deutsche Grammophon, pod kterou se následně podílela na dvou desítkách alb. Roku 2003 obdržela za zásluhy rytířský Řád umění a literatury Francouzské republiky. Ve stejném roce vystupovala v Metropolitní opeře v New Yorku. Znovu zde vystupovala v roce 2006.
Kožená se poprvé vdala v roce 2002 za francouzského barytonistu Vincenta le Texiera. Manželství skončilo po pár letech rozvodem. V roce 2008 si vzala svého dlouholetého přítele a šéfdirigenta berlínského symfonického orchestru Berliner Philharmoniker Simona Rattla. Společně se jim narodily děti Jonáš (2005), Miloš (2008) a Anežka (2014). Rodina žije v Berlíně. Simon Rattle byl roku 1994 povýšen na rytíře královnou Alžbětou II., a tudíž náleží Kožené oslovení Lady Rattle.
V květnu roku 2013 Kožená vystoupila společně s orchestrem svého manžela ve Španělském sále na Pražském hradě. Přednesla tehdy osm Biblických písní od skladatele Antonína Dvořáka.
Na začátku roku 2022 získala Magdalena Kožená čestný doktorát JAMU (Janáčkova akademie múzických umění v Brně). Stejně tak její manžel.



Kdo je Magdalena Kožená? Životopis Magdalena Kožená, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Magdalena Kožená

Národnost: česká
Datum narození: 26. 5. 1973
Místo narození: Brno, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Magdalena Kožená? s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Družstvo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Folklór? Vzpomněli byste si na význam slova GPU? Znáte termín Gateway?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, osobnost, životopis, popis, Magdalena Kožená, národnost, biografie, narození, hudba, zajímavosti, kde se narodila Magdalena Kožená?, hudba, Magdalena Kožená, kdy se narodila Magdalena Kožená?, datum narození

Pojem Magdalena Kožená je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Magdalena Kožená v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Magdalena Kožená na Google obrázcích

Najít termín Magdalena Kožená ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Magdalena Kožená ve Wikislovníku

Najít výraz Magdalena Kožená na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Magdalena Kožená například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Magdalena Kožená?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Magdalena Kožená? Kdy se narodila Magdalena Kožená? Kde se narodila Magdalena Kožená? Magdalena Kožená patří do kategorie Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Magdalena Kožená kupř.ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Magdalena Kožená i v jiné kategorii než je hudba.