Kdo je to?
Kdo je to, byl Hydra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hydra? Lidé, mytologie

Kdo je to Hydra?

Jaký je význam slova Hydra? Co to znamená?

Hydra je dalším v řadě velmi nelichotivých výrazů. Hydrou lze nazvat ženu vyššího věku, která si není schopna připustit své stárnutí a snaží se za každou cenu působit mladě. To se jí pochopitelně nedaří a výsledek jejího snažení je směšný či dokonce politováníhodný. Hydře nepomohou žádné zkrášlovací procedury ani zákroky estetické chirurgie jako například oblíbený botox. Výstižně to vystihuje rčení: zezadu lyceum, vpředu muzeum. Slovo hydra pochází z řecké mytologie. Jednalo se o mýtickou příšeru žijící v páchnoucích bažinách s hadím tělem a devíti dračími hlavami. Jedna z těchto hlav byla nesmrtelná a pokud ji někdo usekl, narostly Hydře místo ní dvě nové. Hydru dokázal zneškodnit a zabít až hrdina Herkules. V přeneseném významu v literatuře označuje hydra přízrak něčeho, proti čemu lze vést vyčerpávající a nekonečný, nezřídka marný boj (hydra války).Kdo je to, byl Hydra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hydra? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Hydra s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Agregace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pohrabáč? Víte co je WWW? Víte co je Legenda?

Klíčová slova: původ slova, význam pojmu, etymologie, kdo to je, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, popis, přesný výraz, heslo, formulace, co znamená, wiki, termín, pojem, slovo

Pojem Hydra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Hydra ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Hydra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Hydra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hydra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hydra

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Hydra? Kdo to byl Hydra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hydra? Definice pojmu Hydra je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Hydra i v jiné sekci než v mytologie.