Kdo je to?
Kdo je Zdenek Merta? Životopis Zdenek Merta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Zdenek Merta?

Kdo je Zdenek Merta? Životopis, informace, biografie, hudba

Zdenek Merta je český klavírista, producent a hudební skladatel. Merta se narodil v Hranicích. V mládí se přestěhoval do Prahy, kde studoval na Státní konzervatoři varhany a dirigování. Během studia na konzervatoři spolupracoval s herečkou Petrou Černockou. Po úspěšném dokončení konzervatoře pokračoval studiem na pražské HAMU (Hudební a taneční fakultu múzických umění). Po dokončení HAMU pracoval na různých hudebních projektech s dalšími hudebníky.
Se zpěvákem Stanislavem Mošou společně napsali celkem sedm muzikálů pro Městské divadlo Brno (Sny svatojánských nocí, Bastard, Babylon, Svět plný andělů, Zahrada divů, Peklo a Očistec). Byl nominován na divadelní Cenu Alfréda Radoka za muzikály Babylon a Svět plný andělů. Napsal také hudbu pro divadelní hry a muzikály Ptákoviny, Casanova, Ferdinand kd’e Ste, La Roulette a Nahá múza (tento muzikál napsal s manželkou Zorou Jandovou). Dále napsal hudbu pro televizní filmy Summer with Ghosts (2003), Hranaři (2011), Probudím se včera (2012) nebo Zločin v Polné (2016).
V pražském jazzovém klubu Reduta prezentoval dvě autorské vystoupení pod názvy Trochu jinak (se zpěvačkou Petrou Janů) a Premiéra (se Zorou Jandovou). Společně s Hanou Hegerovou moderovali publicistický pořad o hudbě na Československé televizi.
Jeho symfonickou skladbu The Last Century poprvé zahrála Filharmonie Brno roku 2010. Jeho symfonie Saint Petersburg a skladba Via Lucis měla premiéru právě v ruském Petrohradě.
Merta za svůj život napsal celkem tři knihy: Pražská svatba a jiné erotické povídky, Křížem krážem, Hudba je zázrak. Občas píše články do časopisů.
Zdeněk Merta je ženatý se zpěvačkou Zorou Jandovou, se kterou má dvě dcery (Ester a Viktorie). Společně také napsali a produkovali písně pro děti v projektu s názvem Ryba z Havaje.Kdo je Zdenek Merta? Životopis Zdenek Merta, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Zdenek Merta

Národnost: česká
Datum narození: 25. 4. 1951
Místo narození: Hranice na Moravě, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Zdenek Merta? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Gradace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Karát? Vzpomněli byste si co znamená slovo Soundbar? Znáte termín Křesťanství?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, Zdenek Merta, wiki, národnost, hudba, kdy se narodil Zdenek Merta?, kdo je Zdenek Merta?, vysvětlení, narození, osobnosti, popis, datum narození, životopis, kde se narodil Zdenek Merta?, Zdenek Merta

Pojem Zdenek Merta je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Zdenek Merta na Google.cz

Vyhledat heslo Zdenek Merta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Zdenek Merta na Google obrázcích

Hledat frázi Zdenek Merta ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Zdenek Merta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdenek Merta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Zdenek Merta?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zdenek Merta? Kdy se narodil Zdenek Merta? Kde se narodil Zdenek Merta? Zdenek Merta je v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Zdenek Merta třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdenek Merta i v jiné kategorii než je hudba.