Kdo je to?
Kdo je to Grafoman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Grafoman? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Grafoman?

Jaký je význam slova Grafoman? Co to znamená?

Grafoman je označení pro člověka, který trpí chorobnou touhou psát a převádět své myšlenky do psaného textu.
Jde o psychiatrickou diagnózu - člověk trpící grafomanií má obvykle nutkavou potřebu neustále něco psát. Ve vážných případech může psát kromě papíru například i po nábytku nebo svém těle či dalších nestandardních místech. Jeho psaný projev často postrádá smysl, jde o náhodná slova a věty bez významu.
Termín grafoman se však často užívá i pro člověka, který je psychicky zdravý, ale chrlí psaný text v neobvyklém množství. Může jít například o někoho, kdo touží uspět na literárním poli, a tak píše jednu povídku či knihu za druhou, obvykle bez ohledu na skutečnou uměleckou hodnotu.
Vzhledem k obrovskému množství textu, který grafoman napíše, obvykle nemívá jeho práce žádný zvláštní přínos - buď jde jen o popsání běžných poznatků, protože grafoman v záchvatu psaní nemá čas na rozsáhlejší výzkum, nebo o texty bez literární hodnoty, neboť grafoman není schopen promýšlet hloubku výpovědi ani umělecké směřování, ale jen rychle zapisuje. Ve výjimečných případech, kdy se sejde grafomanie s opravdovým talentem, však toto nemusí platit a grafomanovo rozsáhlé dílo může být i umělecky či informačně kvalitní.Kdo je to Grafoman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Grafoman? Lidé, vlastnosti

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Microsoft Edge? Znáte termín Gravírování? Vzpomenete si na definici slova Čirok? Víte, co je to Sfinga?

Klíčová slova: slovo, lexikon, termín, wikipedie, přesný význam, odborný výraz, synonymum, informace, wiki, význam slova, popis, význam, Grafoman, pojem, přesný výraz, přesný výraz

Pojem Grafoman je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Grafoman na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grafoman ve Wikimedia Commons

Najít heslo Grafoman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Grafoman ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Grafoman ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Grafoman například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Grafoman, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Grafoman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Grafoman? Definice pojmu Grafoman patří do kategorie Vlastnosti

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Grafoman i v jiné sekci než je kategorie vlastnosti.