Kdo je to?
Kdo je to Grafoman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Grafoman? Lidé, vlastnosti

Grafoman

Jaký je význam slova Grafoman? Co to znamená?

Grafoman je označení pro člověka, který trpí chorobnou touhou psát a převádět své myšlenky do psaného textu.
Jde o psychiatrickou diagnózu - člověk trpící grafomanií má obvykle nutkavou potřebu neustále něco psát. Ve vážných případech může psát kromě papíru například i po nábytku nebo svém těle či dalších nestandardních místech. Jeho psaný projev často postrádá smysl, jde o náhodná slova a věty bez významu.
Termín grafoman se však často užívá i pro člověka, který je psychicky zdravý, ale chrlí psaný text v neobvyklém množství. Může jít například o někoho, kdo touží uspět na literárním poli, a tak píše jednu povídku či knihu za druhou, obvykle bez ohledu na skutečnou uměleckou hodnotu.
Vzhledem k obrovskému množství textu, který grafoman napíše, obvykle nemívá jeho práce žádný zvláštní přínos - buď jde jen o popsání běžných poznatků, protože grafoman v záchvatu psaní nemá čas na rozsáhlejší výzkum, nebo o texty bez literární hodnoty, neboť grafoman není schopen promýšlet hloubku výpovědi ani umělecké směřování, ale jen rychle zapisuje. Ve výjimečných případech, kdy se sejde grafomanie s opravdovým talentem, však toto nemusí platit a grafomanovo rozsáhlé dílo může být i umělecky či informačně kvalitní.Kdo je to Grafoman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Grafoman? Lidé, vlastnosti

Zaujalo vás slovo, termín Grafoman? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín AdBlock? Znáte definici termínu Air Bank? Vzpomenete si na definici slova ČSN? Pamatujete si definici pojmu Lučavka královská?

Klíčová slova: vlastnosti, formulace, popis, slovo, wikipedie, wiki, význam, termín, heslo, pojem, co znamená, odborný výraz, původ slova, význam slova, etymologie, přesný význam

Pojem Grafoman je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grafoman ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Grafoman ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Grafoman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Grafoman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Grafoman na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Grafoman například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Grafoman? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Grafoman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Grafoman? Definice pojmu Grafoman se nachází v kategorii Vlastnosti

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Vlastnosti).