Kdo je to?
Kdo je Lenka Vlasáková? Životopis Lenka Vlasáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Lenka Vlasáková?

Kdo je Lenka Vlasáková? Životopis, informace, biografie, herectví

Lenka Vlasáková je česká divadelní a filmová herečka.
Vystudovala DAMU. Působila v angažmá v Městských divadlech pražských, konkrétně v Divadle Rokoko. V současnosti hostuje na několik pražských divadelních scénách.
Hrála v desítkách českých filmů. Komplikovanou roli si zahrála v Kawasakiho růži (2009), jednu z hlavních rolí ztvárnila ve Vejdělkově populárním filmu Ženy v pokušení (2010), jako Magda Goebbelsová se objevila ve filmu Lída Baarová (2016), zářila i v historických snímcích Rašín (2018) či Marie Terezie (2019).
V seriálové tvorbě se objevuje méně často, nicméně hrála například v seriálech Ulice, Život a doba soudce A. K., Bohéma nebo Zločiny Velké Prahy.
Kromě divadla a filmu se věnuje i dabingu.
Je držitelkou Českého lva z roku 1997, který získala za výkon v hlavní roli v psychologickém snímku Lea.
Od roku 2020 je manželkou herce Jana Dolanského.Kdo je Lenka Vlasáková? Životopis Lenka Vlasáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Lenka Vlasáková

Národnost: česká
Datum narození: 27. dubna 1972
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Lenka Vlasáková? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Frgál? Vzpomněli byste si co označuje výraz Epitaf? Znáte definici termínu Přirovnání? Znáte termín Nezlomitelná mezera?

Klíčová slova: wiki, biografie, popis, wikipedie, zajímavosti, datum narození, kdo je Lenka Vlasáková?, osobnosti, Lenka Vlasáková, herectví, Lenka Vlasáková, národnost, život, lexikon, kde se narodila Lenka Vlasáková?, místo narození

Pojem Lenka Vlasáková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Lenka Vlasáková ve Wikipedii

Hledat termín Lenka Vlasáková na Google.cz

Hledat frázi Lenka Vlasáková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenka Vlasáková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Vlasáková například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lenka Vlasáková

Právě nyní již víte Kdo je to Lenka Vlasáková? Kdy se narodila Lenka Vlasáková? Kde se narodila Lenka Vlasáková? Lenka Vlasáková je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Lenka Vlasáková řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Vlasáková i v jiné kategorii než je herectví.