Kdo je to?
Kdo je Lenka Vlasáková? Životopis Lenka Vlasáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Lenka Vlasáková?

Kdo je Lenka Vlasáková? Životopis, informace, biografie, herectví

Lenka Vlasáková je česká divadelní a filmová herečka.
Vystudovala DAMU. Působila v angažmá v Městských divadlech pražských, konkrétně v Divadle Rokoko. V současnosti hostuje na několik pražských divadelních scénách.
Hrála v desítkách českých filmů. Komplikovanou roli si zahrála v Kawasakiho růži (2009), jednu z hlavních rolí ztvárnila ve Vejdělkově populárním filmu Ženy v pokušení (2010), jako Magda Goebbelsová se objevila ve filmu Lída Baarová (2016), zářila i v historických snímcích Rašín (2018) či Marie Terezie (2019).
V seriálové tvorbě se objevuje méně často, nicméně hrála například v seriálech Ulice, Život a doba soudce A. K., Bohéma nebo Zločiny Velké Prahy.
Kromě divadla a filmu se věnuje i dabingu.
Je držitelkou Českého lva z roku 1997, který získala za výkon v hlavní roli v psychologickém snímku Lea.
Od roku 2020 je manželkou herce Jana Dolanského.Kdo je Lenka Vlasáková? Životopis Lenka Vlasáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Lenka Vlasáková

Národnost: česká
Datum narození: 27. dubna 1972
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Lenka Vlasáková můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Divoká karta? Znáte pojem Zárubeň? Znáte definici termínu Marginální? Vzpomenete si na definici slova Shamballa?

Klíčová slova: wiki, popis, herectví, datum narození, kdo je Lenka Vlasáková?, Lenka Vlasáková, život, Lenka Vlasáková, wikipedie, životopis, národnost, osobnosti, herectví, vysvětlení, informace, kde se narodila Lenka Vlasáková?

Pojem Lenka Vlasáková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Lenka Vlasáková doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Lenka Vlasáková ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Lenka Vlasáková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Lenka Vlasáková na Google.cz

Hledat výraz Lenka Vlasáková ve Wikipedii

Vyhledat heslo Lenka Vlasáková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Vlasáková například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Lenka Vlasáková?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Lenka Vlasáková? Kdy se narodila Lenka Vlasáková? Kde se narodila Lenka Vlasáková? Lenka Vlasáková se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lenka Vlasáková řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Vlasáková i v jiné kategorii než je herectví.