Kdo je to?
Kdo je to Češtinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Češtinář? Lidé, Školství

Češtinář

Jaký je význam slova Češtinář? Co to znamená?

Češtinář je pedagog, který ve škole využije předmět český jazyk (a literatura).
Češtináři a češtinářky jsou učitelé, kteří vyučující humanitní obor český jazyk a literatura, v našem případě tedy mateřský jazyk.
Jejich úkolem je naučit žáky a studenty pravidla českého pravopisu, zákonitosti lingvistiky a také komplexní přehled v oblasti české literatury (češtináři obvykle vyučují i literaturu světovou).
Výuka češtiny na základní škole se zaměřuje především na správné používání rodného jazyka v mluvené i psané formě. Postupně se přidává i literární část předmětu, v níž se výuka zaměřuje na českou a česky psanou literaturu od té nejstarší až po tu nejmodernější a její literárně-historický kontext.
Čeština se u nás vyučuje jak na základních školách, tak na těch středních a na gymnáziích. Všechny maturitní obory mají češtinu jako povinný maturitní předmět.
Češtináři pak mohou v některých případech také učit češtinu pro cizince.
Učitelé a učitelky češtiny ve školství musí mít vysokoškolské vzdělání, a to buď přímo pedagogické se zaměřením na výuku českého jazyka, nebo obor bohemistika s doplněným pedagogickým základem.Kdo je to Češtinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Češtinář? Lidé, Školství

Sdílejte tuto stránku se slovem Češtinář s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Musaka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zážitek? Znáte definici termínu Kancionál? Víte co je Krepdešín?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, co znamená, lexikon, přesný význam, informace, etymologie, pojem, definice, slovo, popis, Školství, přesný výraz, heslo, Češtinář, formulace

Pojem Češtinář je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Češtinář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Češtinář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Češtinář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Češtinář ve Wikislovníku

Hledat výraz Češtinář ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Češtinář například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Češtinář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Češtinář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Češtinář? Definice pojmu Češtinář je v kategorii Školství

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Čerstvé informace hledejte pojem, text, definici, řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Školství.