Kdo je to?
Kdo byla Simona Monyová? Životopis Simona Monyová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Simona Monyová

Kdo byla Simona Monyová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Simona Monyová, vlastním jménem Simona Ingrová, rozená Urbánková, byla česká spisovatelka, prozaička, autorka románů pro ženy.
Simona se narodila jako první dcera Gustava a Jitky Urbánkových. Měla ještě mladšího bratra Gustava. Než nastoupila do školy, rodina bydlela u prarodičů z matčiny strany. Dědeček byl profesionálním hudebníkem a měl svou vnučku velmi rád. Získala od něj přezdívku Mony či Monynka, z něhož si později vytvořila pseudonym Monyová. Malá Simona po nástupu do školy prokázala nadání literární i výtvarné, milovala ruční práce. Jako střední školu si vybrala textilní průmyslovku v Brně, ale přestože složila talentové zkoušky, nebyla pro velký převis uchazečů přijata. Dostala se však na textilní průmyslovku v Jihlavě, kde vystudovala obor pletení. Po maturitě nastoupila do poněkud jiného oboru - stala se vychovatelkou na učilišti. Pro tuto práci později ještě vystudovala pedagogiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnes MU Brno) a také kurz managera marketingu na obchodní akademii. Obchodní talent se u ní projevil, když si sama navrhovala, pletla a prodávala originální svetry, až z celého projektu vznikla firma S-pleteniny, která měla ke konci až 30 zaměstnanců.
Simona se vdala za kameramana České televize Borise Ingra, se kterým měla 3 syny: Michal, Dominik a Šimon. S manželem také vlastnili nakladatelství Mony, ve kterém vycházely její knihy. Bohužel toto manželství nebylo z těch šťastných. Ingr ženu leta fyzicky týral, bil a znásilňoval, až ji nakonec ubodal 6 ranami do hrudníku (bylo jí 44 let). Dostal 15 let vězení, ale hrozilo mu až 18 - polehčující okolností pro něj nakonec bylo to, že manželce zavolal pomoc (i když pozdě).
Simonino utrpení v manželství se promítá do všech jejích knih, které jsou v podstatě voláním o pomoc. Do všech knih se vkrádá domácí násilí, týrání, znásilnění apod. Její první dílo nese název Osud mě má rád, následuje dalších 30 knih, jmenujme namátkou: Milostná strategie, Zítra vyjde slunce, Manželky na odpis, Tchyně a uzený..., Deník citového vyděrače, Ženu ani květinou..., Krotitelka snů, Střípky z ložnic, Matka v krizi, Matka v koncích, Citová divočina a poslední Srdceboly.
Odkaz Monyové spočívá nejen v jejích knihách, z nichž zatím jedna byla i zfilmovaná (Tchyně a uzený, v roce 2010, režie se ujala Lenka Wimmerová), ale zejména v tom, aby ženy neskrývaly své utrpení ve vztazích a začaly jej řešit, dokud je ještě čas.Kdo byla Simona Monyová? Životopis Simona Monyová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Simona Monyová

Národnost: česká
Datum narození: 17. 3. 1967
Místo narození: Brno
Datum úmrtí: 3. 8. 2011

Líbí se stručný životopis s osobou Simona Monyová? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Deflace? Vzpomněli byste si na význam slova Ricochet? Vzpomenete si na definici slova Blue Lagoon? Znáte definici termínu Správní delikt?

Klíčová slova: lexikon, biografie, wikipedie, literatura, Simona Monyová, národnost, život, Kdy zemřela Simona Monyová, narození, osobnosti, popis, datum narození, wiki, literatura, kde se narodila Simona Monyová?, místo narození

Pojem Simona Monyová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Simona Monyová

Najít výraz Simona Monyová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Simona Monyová ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Simona Monyová na Google obrázcích

Najít termín Simona Monyová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Simona Monyová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Simona Monyová například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Simona Monyová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byla Simona Monyová? Kdy se narodila Simona Monyová? Kde se narodila Simona Monyová? Kdy zemřela Simona Monyová? Simona Monyová je v kategorii Literatura

Kategorie literatura, básník starý, simona Monyová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Simona Monyová řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Simona Monyová i v jiné kategorii než je literatura.