Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Troška? Životopis Zdeněk Troška, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Zdeněk Troška?

Kdo je to Zdeněk Troška? Stručný životopis

Zdeněk Troška je český dramatik, režisér a scénárista. Věnuje se jak filmu, tak divadlu. Je absolventem Lycée Carnot ve francouzském Dijonu a Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Zdeněk Troška se narodil v Hošticích u Volyně, jeho rodná ves se stala dějištěm některých Troškových filmů.
K nejznámějším patří komedie Slunce, seno, jahody a další díly, Kameňák, Babovřesky a mnoho pohádkových příběhů, jako například Princezna ze mlejna.Kdo je to Zdeněk Troška? Životopis Zdeněk Troška, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Zdeněk Troška

Národnost: česká
Datum narození: 18. 5. 1953
Místo narození: Hoštice u Volyně

Tento text (Zdeněk Troška) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Mac adresa? Vzpomněli byste si na význam slova Cynismus? Víte co je Konflikt? Znáte definici termínu Etologie?

Klíčová slova: přesný význam, umělci, kdo je Zdeněk Troška?, slovo, co znamená, synonymum, význam, termín, význam pojmu, definice, přesný výraz, popis, formulace, vysvětlení, wiki, pojem

Pojem Zdeněk Troška je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Zdeněk Troška v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Zdeněk Troška ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Zdeněk Troška ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Zdeněk Troška ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Troška například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Zdeněk Troška? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Zdeněk Troška? Kdo to byl Zdeněk Troška? Kdy se narodil Zdeněk Troška? Kde se narodil Zdeněk Troška? Zdeněk Troška je v sekci umělci. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Troška kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Troška i v jiné kategorii než je umělci.