Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Troška? Životopis Zdeněk Troška, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Zdeněk Troška?

Kdo je to Zdeněk Troška? Stručný životopis

Zdeněk Troška je český dramatik, režisér a scénárista. Věnuje se jak filmu, tak divadlu. Je absolventem Lycée Carnot ve francouzském Dijonu a Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Zdeněk Troška se narodil v Hošticích u Volyně, jeho rodná ves se stala dějištěm některých Troškových filmů.
K nejznámějším patří komedie Slunce, seno, jahody a další díly, Kameňák, Babovřesky a mnoho pohádkových příběhů, jako například Princezna ze mlejna.Kdo je to Zdeněk Troška? Životopis Zdeněk Troška, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Zdeněk Troška

Národnost: česká
Datum narození: 18. 5. 1953
Místo narození: Hoštice u Volyně

Popis osobnosti Zdeněk Troška můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Crossbody? Vzpomněli byste si co označuje výraz Frigidita? Víte co je Gorilla glass? Znáte termín Aspergerův syndrom?

Klíčová slova: Zdeněk Troška, přesný výraz, synonymum, co znamená, formulace, co je to Zdeněk Troška?, termín, informace, lexikon, odborný výraz, popis, heslo, popis, pojem, wiki, etymologie

Pojem Zdeněk Troška je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Zdeněk Troška v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Zdeněk Troška ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Zdeněk Troška na Google.cz

Zkusit najít slovo Zdeněk Troška ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Troška ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Troška například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Troška

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Zdeněk Troška? Kdo to byl Zdeněk Troška? Kdy se narodil Zdeněk Troška? Kde se narodil Zdeněk Troška? Zdeněk Troška se nachází v sekci umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Troška dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Troška i v jiné kategorii než je umělci.