Kdo je to?
Kdo je Tomáš Král? Životopis Tomáš Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Tomáš Král

Kdo je Tomáš Král? Životopis, informace, biografie, sport

Tomáš Král je český právník a v letech 2008-2022 byl prezidentem Českého svazu ledního hokeje. Král se narodil v Plzni. V mládí byl všestranným sportovcem a hrál závodně fotbal, lední hokej a na ligové úrovni také tenis. Později se zúčastnil i okruhových závodů Ford Fiesta Cup jako závodní jezdec. V Plzni Král docházel na místní gymnázium. Po maturitě na gymnáziu se přihlásil na Právnickou Fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po úspěšných studiích začal pracovat jako advokát. Vlastní advokátní kancelář Král a spol. Král např. zastupoval tenistu Milana Šrejbra z kauzy v roce 2001.
Podle Archivu bezpečnostních složek byl agentem Státní bezpečnosti (vojenská kontrarozvědka) pod krycím jménem Renáta.
Během let 2004-2008 byl ředitelem hokejové extraligové Plzně. Dříve působil také jako právník pro Český svaz ledního hokeje. Po působení v hokejové Plzni byl dne 21. června 2008 zvolen do funkce prezidenta Českého svazu ledního hokeje. Získal 60 z 61 možných hlasů.
Tomáš Král je ženatý a se svou ženou má celkem tři děti. Jeho syn Tomáš je hokejový brankář, který nyní chytá v 1. České hokejové lize v klubu HC Stadion Litoměřice.Kdo je Tomáš Král? Životopis Tomáš Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Tomáš Král

Národnost: česká
Datum narození: 15. 2. 1964
Místo narození: Plzeň, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Tomáš Král sdílet s ostatnímina Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Aftraipšár? Znáte termín Justiční vražda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sledge hokej? Víte, co je to Dysgrafie?

Klíčová slova: kdo je Tomáš Král?, wiki, vysvětlení, osobnost, životopis, lexikon, datum narození, život, sport, zajímavosti, Tomáš Král, informace, místo narození, wikipedie, narození, popis

Pojem Tomáš Král je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Tomáš Král ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Tomáš Král na Google obrázcích

Vyhledat pojem Tomáš Král na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Král ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Tomáš Král ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Král například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Tomáš Král?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Král? Kdy se narodil Tomáš Král? Kde se narodil Tomáš Král? Tomáš Král je v sekci Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Král například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Král i v jiné kategorii než je sport.