Kdo je to?
Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Alberto Vojtěch Frič

Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Alberto Vojtěch Frič byl český cestovatel a spisovatel.
Od mládí se zabýval přírodními vědami, jeho pozornost nejvíce upoutaly kaktusy, které začal sbírat a odborně se jim věnovat.
Aby se mohl rozvíjet ve své vášni, začal Frič podnikat expedice především do Jižní Ameriky, kde se postupně seznamoval i s indiánskými kmeny a začal zkoumat a popisovat jejich zvyky, takže se z nadšeného přírodovědce stal také etnograf. Nejvíce poznatků získal o kmenu Čamakoko, s nímž strávil nejvíce času a také z něj pocházela jeho indiánská manželka.
Ze svých cest přivážel zpátky do Československa nové dosud nepopsané druhy kaktusů, fotografie i originální předměty patřící indiánským kmenům.
Jeho cesty ho inspirovaly k napsání řady odborných prací. Kaktusy se zabývá spis Kaktusy, sukulenty a jejich pěstění (1924) nebo O kaktech a jejich narkotických účincích (1924); z oblasti etnografie je potom kniha Indiáni Jižní Ameriky (1943). Zároveň se však věnoval i psaní dobrodružné literatury, určené především pro mládež - Strýček Indián (1921), Dlouhý lovec (1958) aj.
Se jménem A. V. Friče je spojen i příběh indiána Čerwuiše, kterého cestovatel přivezl do Prahy, aby mohl nechat diagnostikovat nemoc, kterou domorodý kmen trpěl. Čerwuiš s Fričem absolvoval i řadu přednášek o jihoamerických kmenech.Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Alberto Vojtěch Frič

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1882
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 4. prosince 1944

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alberto Vojtěch Frič sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Trimestr? Pamatujete si definici pojmu Sendvič? Rozumíte pojmu Chucpe? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ketamin?

Klíčová slova: wikipedie, kdo je Alberto Vojtěch Frič?, životopis, národnost, nežijící, věda, narození, informace, národnost, zajímavosti, Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, wiki, kde se narodil Alberto Vojtěch Frič?, datum úmrtí, lexikon

Pojem Alberto Vojtěch Frič je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Alberto Vojtěch Frič ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Alberto Vojtěch Frič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alberto Vojtěch Frič na Youtube

Vyhledat slovo Alberto Vojtěch Frič ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Alberto Vojtěch Frič na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alberto Vojtěch Frič například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Alberto Vojtěch Frič? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Kdy se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kde se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kdy zemřel Alberto Vojtěch Frič? Alberto Vojtěch Frič je v sekci Věda

Kategorie věda, laborant, alberto Vojtěch Frič, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alberto Vojtěch Frič dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alberto Vojtěch Frič i v jiné kategorii než je věda.