Kdo je to?
Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alberto Vojtěch Frič?

Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis, informace, biografie, věda

Alberto Vojtěch Frič byl český cestovatel a spisovatel.
Od mládí se zabýval přírodními vědami, jeho pozornost nejvíce upoutaly kaktusy, které začal sbírat a odborně se jim věnovat.
Aby se mohl rozvíjet ve své vášni, začal Frič podnikat expedice především do Jižní Ameriky, kde se postupně seznamoval i s indiánskými kmeny a začal zkoumat a popisovat jejich zvyky, takže se z nadšeného přírodovědce stal také etnograf. Nejvíce poznatků získal o kmenu Čamakoko, s nímž strávil nejvíce času a také z něj pocházela jeho indiánská manželka.
Ze svých cest přivážel zpátky do Československa nové dosud nepopsané druhy kaktusů, fotografie i originální předměty patřící indiánským kmenům.
Jeho cesty ho inspirovaly k napsání řady odborných prací. Kaktusy se zabývá spis Kaktusy, sukulenty a jejich pěstění (1924) nebo O kaktech a jejich narkotických účincích (1924); z oblasti etnografie je potom kniha Indiáni Jižní Ameriky (1943). Zároveň se však věnoval i psaní dobrodružné literatury, určené především pro mládež - Strýček Indián (1921), Dlouhý lovec (1958) aj.
Se jménem A. V. Friče je spojen i příběh indiána Čerwuiše, kterého cestovatel přivezl do Prahy, aby mohl nechat diagnostikovat nemoc, kterou domorodý kmen trpěl. Čerwuiš s Fričem absolvoval i řadu přednášek o jihoamerických kmenech.Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Alberto Vojtěch Frič

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1882
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 4. prosince 1944

Tento text (Alberto Vojtěch Frič) můžete samozřejmě sdílet s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je 3D Secure? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vesmír? Rozumíte pojmu Vřesoviště? Víte co je Trailer?

Klíčová slova: lexikon, věda, osobnost, zajímavosti, kdo to je, Kdy zemřel Alberto Vojtěch Frič, život, osobnosti, místo narození, wiki, kde se narodil Alberto Vojtěch Frič?, datum úmrtí, kdo je Alberto Vojtěch Frič?, národnost, životopis, popis

Pojem Alberto Vojtěch Frič je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Alberto Vojtěch Frič v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Alberto Vojtěch Frič ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alberto Vojtěch Frič ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Alberto Vojtěch Frič ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Alberto Vojtěch Frič ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alberto Vojtěch Frič například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Alberto Vojtěch Frič? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Kdy se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kde se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kdy zemřel Alberto Vojtěch Frič? Alberto Vojtěch Frič je v kategorii Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Alberto Vojtěch Frič dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alberto Vojtěch Frič i v jiné kategorii než je věda.