Kdo je to?
Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alberto Vojtěch Frič?

Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis, informace, biografie, věda

Alberto Vojtěch Frič byl český cestovatel a spisovatel.
Od mládí se zabýval přírodními vědami, jeho pozornost nejvíce upoutaly kaktusy, které začal sbírat a odborně se jim věnovat.
Aby se mohl rozvíjet ve své vášni, začal Frič podnikat expedice především do Jižní Ameriky, kde se postupně seznamoval i s indiánskými kmeny a začal zkoumat a popisovat jejich zvyky, takže se z nadšeného přírodovědce stal také etnograf. Nejvíce poznatků získal o kmenu Čamakoko, s nímž strávil nejvíce času a také z něj pocházela jeho indiánská manželka.
Ze svých cest přivážel zpátky do Československa nové dosud nepopsané druhy kaktusů, fotografie i originální předměty patřící indiánským kmenům.
Jeho cesty ho inspirovaly k napsání řady odborných prací. Kaktusy se zabývá spis Kaktusy, sukulenty a jejich pěstění (1924) nebo O kaktech a jejich narkotických účincích (1924); z oblasti etnografie je potom kniha Indiáni Jižní Ameriky (1943). Zároveň se však věnoval i psaní dobrodružné literatury, určené především pro mládež - Strýček Indián (1921), Dlouhý lovec (1958) aj.
Se jménem A. V. Friče je spojen i příběh indiána Čerwuiše, kterého cestovatel přivezl do Prahy, aby mohl nechat diagnostikovat nemoc, kterou domorodý kmen trpěl. Čerwuiš s Fričem absolvoval i řadu přednášek o jihoamerických kmenech.Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Alberto Vojtěch Frič

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1882
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 4. prosince 1944

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alberto Vojtěch Frič sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je 3D Secure? Vzpomněli byste si na význam slova Překotné myšlení? Rozumíte pojmu 4U? Znáte definici termínu Keloidní jizva?

Klíčová slova: popis, věda, život, zajímavosti, biografie, osobnost, životopis, Kdy zemřel Alberto Vojtěch Frič, národnost, lexikon, věda, nežijící, národnost, wiki, vysvětlení, kde se narodil Alberto Vojtěch Frič?

Pojem Alberto Vojtěch Frič je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Alberto Vojtěch Frič

Zkusit najít heslo Alberto Vojtěch Frič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Alberto Vojtěch Frič ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Alberto Vojtěch Frič ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Alberto Vojtěch Frič ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Alberto Vojtěch Frič v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alberto Vojtěch Frič například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alberto Vojtěch Frič

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Kdy se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kde se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kdy zemřel Alberto Vojtěch Frič? Alberto Vojtěch Frič se nachází v sekci Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alberto Vojtěch Frič řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alberto Vojtěch Frič i v jiné kategorii než je věda.