Kdo je to?
Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alberto Vojtěch Frič?

Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis, informace, biografie, věda

Alberto Vojtěch Frič byl český cestovatel a spisovatel.
Od mládí se zabýval přírodními vědami, jeho pozornost nejvíce upoutaly kaktusy, které začal sbírat a odborně se jim věnovat.
Aby se mohl rozvíjet ve své vášni, začal Frič podnikat expedice především do Jižní Ameriky, kde se postupně seznamoval i s indiánskými kmeny a začal zkoumat a popisovat jejich zvyky, takže se z nadšeného přírodovědce stal také etnograf. Nejvíce poznatků získal o kmenu Čamakoko, s nímž strávil nejvíce času a také z něj pocházela jeho indiánská manželka.
Ze svých cest přivážel zpátky do Československa nové dosud nepopsané druhy kaktusů, fotografie i originální předměty patřící indiánským kmenům.
Jeho cesty ho inspirovaly k napsání řady odborných prací. Kaktusy se zabývá spis Kaktusy, sukulenty a jejich pěstění (1924) nebo O kaktech a jejich narkotických účincích (1924); z oblasti etnografie je potom kniha Indiáni Jižní Ameriky (1943). Zároveň se však věnoval i psaní dobrodružné literatury, určené především pro mládež - Strýček Indián (1921), Dlouhý lovec (1958) aj.
Se jménem A. V. Friče je spojen i příběh indiána Čerwuiše, kterého cestovatel přivezl do Prahy, aby mohl nechat diagnostikovat nemoc, kterou domorodý kmen trpěl. Čerwuiš s Fričem absolvoval i řadu přednášek o jihoamerických kmenech.Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Životopis Alberto Vojtěch Frič, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Alberto Vojtěch Frič

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1882
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 4. prosince 1944

Zaujala vás biografie osobnosti Alberto Vojtěch Frič? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je 3D Secure? Znáte pojem Deformace? Rozumíte pojmu Lymfa? Vzpomenete si na definici slova Psychohygiena?

Klíčová slova: Kdy zemřel Alberto Vojtěch Frič, osobnost, wiki, věda, kdo je Alberto Vojtěch Frič?, Alberto Vojtěch Frič, zajímavosti, kde se narodil Alberto Vojtěch Frič?, kdo to je, vysvětlení, věda, národnost, informace, život, kdy se narodil Alberto Vojtěch Frič?, popis

Pojem Alberto Vojtěch Frič je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Alberto Vojtěch Frič ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alberto Vojtěch Frič ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Alberto Vojtěch Frič ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Alberto Vojtěch Frič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alberto Vojtěch Frič například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Alberto Vojtěch Frič?

Právě jste zjistili Kdo byl Alberto Vojtěch Frič? Kdy se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kde se narodil Alberto Vojtěch Frič? Kdy zemřel Alberto Vojtěch Frič? Alberto Vojtěch Frič patří do sekce Věda

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Alberto Vojtěch Frič dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alberto Vojtěch Frič i v jiné kategorii než je věda.