Kdo je to?
Kdo je to Analfabet? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Analfabet? Lidé, Školství

Analfabet

Jaký je význam slova Analfabet? Co to znamená?

Analfabet je negramotný člověk - tedy osoba, která neumí číst a psát.
Analfabetismus byl po většinu historie lidstva většinovým jevem ve společnosti. Až v 19. a především 20. století se začala intenzivně šířit vzdělanost a negramotnost prudce klesala, v některých státech až na takřka nulovou úroveň. Pozitivní vliv na to měly především reformy školství, které zavedly povinnou školní docházku, a také rozvoj médií, který přinesl možnost a také nutnost pravidelně číst.
Analfabetismus však nevymizel ani v 21. století a je stále rozšířený především v zemích třetího světa.Kdo je to Analfabet? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Analfabet? Lidé, Školství

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Technická výchova? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krevní doping? Vzpomněli byste si na význam slova Aeronet? Víte co je Hrdinství?

Klíčová slova: význam, wiki, Analfabet, wikipedie, přesný výraz, Analfabet, etymologie, přesný význam, definice, slovo, přesný výraz, informace, synonymum, vysvětlení, heslo, význam slova

Pojem Analfabet je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Analfabet ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Analfabet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Analfabet ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Analfabet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Analfabet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Analfabet například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Analfabet, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Analfabet? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Analfabet? Definice pojmu Analfabet patří do kategorie Školství

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství).