Kdo je to?
Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Carl Zeiss?

Kdo to byl Carl Zeiss? Stručný životopis

Carl Zeiss byl známý optik a také podnikatel v oblasti průmyslu. Byl zakladatelem a vůdčí osobnosti společnosti Carl Zeiss v Jeně. Začínal výrobou objektivů pro fotografování a později mikroskopů, které se staly velmi oblíbenými mezi vědci.
K jeho úspěchu přispěla spolupráce s docentem Ernstem Karlem Abbem a později se sklářským technikem Schottou. Z původní dílny Carla Zeisse se postupem času stal prosperující podnik. Značka je dodnes zárukou kvality.Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Carl Zeiss

Národnost: německá
Datum narození: 11. září 1816
Místo narození: Výmar
Datum úmrtí: 3. prosince 1888

Popis osobnosti Carl Zeiss můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Respekt? Vzpomenete si na definici slova Čistý obrat? Znáte definici termínu Bazaliom? Vzpomněli byste si na význam slova Základní mzda?

Klíčová slova: kdo je Carl Zeiss?, přesný význam, lexikon, heslo, odborný výraz, termín, slovo, původ slova, věda, wiki, pojem, význam slova, význam, popis, vysvětlení, informace

Pojem Carl Zeiss je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Carl Zeiss ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Carl Zeiss ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carl Zeiss ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Carl Zeiss ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Zeiss například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Carl Zeiss?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Carl Zeiss? Kdo to byl Carl Zeiss? Kdy se narodil Carl Zeiss? Kde se narodil Carl Zeiss? Kdy zemřel Carl Zeiss? Carl Zeiss patří do sekce věda. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Carl Zeiss kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Zeiss i v jiné kategorii než je věda.