Kdo je to?
Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Carl Zeiss?

Kdo byl Carl Zeiss? Životopis, informace, biografie, věda

Carl Zeiss byl známý optik a také podnikatel v oblasti průmyslu. Byl zakladatelem a vůdčí osobnosti společnosti Carl Zeiss v Jeně. Začínal výrobou objektivů pro fotografování a později mikroskopů, které se staly velmi oblíbenými mezi vědci.
K jeho úspěchu přispěla spolupráce s docentem Ernstem Karlem Abbem a později se sklářským technikem Schottou. Z původní dílny Carla Zeisse se postupem času stal prosperující podnik. Značka je dodnes zárukou kvality.Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Carl Zeiss

Národnost: německá
Datum narození: 11. září 1816
Místo narození: Výmar
Datum úmrtí: 3. prosince 1888

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Carl Zeiss? s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Biber? Vzpomněli byste si co označuje výraz Carpaccio? Znáte definici termínu Xylitol? Znáte termín Root?

Klíčová slova: osobnost, Carl Zeiss, kdy se narodil Carl Zeiss?, datum narození, lexikon, kde se narodil Carl Zeiss?, biografie, popis, národnost, wiki, kdo je Carl Zeiss?, osobnosti, život, národnost, kdo to je, nežijící

Pojem Carl Zeiss je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Carl Zeiss ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Carl Zeiss ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Carl Zeiss ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Carl Zeiss ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Zeiss například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Carl Zeiss?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Carl Zeiss? Kdy se narodil Carl Zeiss? Kde se narodil Carl Zeiss? Kdy zemřel Carl Zeiss? Carl Zeiss je v kategorii Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Carl Zeiss třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Zeiss i v jiné kategorii než je věda.