Kdo je to?
Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Carl Zeiss?

Kdo to byl Carl Zeiss? Stručný životopis

Carl Zeiss byl známý optik a také podnikatel v oblasti průmyslu. Byl zakladatelem a vůdčí osobnosti společnosti Carl Zeiss v Jeně. Začínal výrobou objektivů pro fotografování a později mikroskopů, které se staly velmi oblíbenými mezi vědci.
K jeho úspěchu přispěla spolupráce s docentem Ernstem Karlem Abbem a později se sklářským technikem Schottou. Z původní dílny Carla Zeisse se postupem času stal prosperující podnik. Značka je dodnes zárukou kvality.Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Carl Zeiss

Národnost: německá
Datum narození: 11. září 1816
Místo narození: Výmar
Datum úmrtí: 3. prosince 1888

Líbí se stručný životopis s osobou Carl Zeiss? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Semifinále? Vzpomněli byste si na význam slova Žinylka? Znáte definici termínu Šungit? Znáte definici termínu ICT?

Klíčová slova: kdo to je, termín, popis, synonymum, Carl Zeiss, lexikon, původ slova, wiki, přesný význam, vysvětlení, etymologie, formulace, přesný výraz, význam slova, věda, význam pojmu

Pojem Carl Zeiss je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Carl Zeiss ve Wikislovníku

Hledat slovo Carl Zeiss ve Wikipedii

Najít termín Carl Zeiss ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Carl Zeiss v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Zeiss například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Carl Zeiss?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Carl Zeiss? Kdo to byl Carl Zeiss? Kdy se narodil Carl Zeiss? Kde se narodil Carl Zeiss? Kdy zemřel Carl Zeiss? Carl Zeiss je v kategorii věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Carl Zeiss dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Zeiss i v jiné kategorii než je věda.