Kdo je to?
Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Carl Zeiss?

Kdo to byl Carl Zeiss? Stručný životopis

Carl Zeiss byl známý optik a také podnikatel v oblasti průmyslu. Byl zakladatelem a vůdčí osobnosti společnosti Carl Zeiss v Jeně. Začínal výrobou objektivů pro fotografování a později mikroskopů, které se staly velmi oblíbenými mezi vědci.
K jeho úspěchu přispěla spolupráce s docentem Ernstem Karlem Abbem a později se sklářským technikem Schottou. Z původní dílny Carla Zeisse se postupem času stal prosperující podnik. Značka je dodnes zárukou kvality.Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Carl Zeiss

Národnost: německá
Datum narození: 11. září 1816
Místo narození: Výmar
Datum úmrtí: 3. prosince 1888

Zaujala vás biografie osobnosti Carl Zeiss? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Semifinále? Vzpomněli byste si co znamená slovo Deflegmátor? Znáte definici termínu Šungit? Víte co je SUV?

Klíčová slova: slovo, popis, význam pojmu, termín, přesný význam, heslo, co je to Carl Zeiss?, etymologie, věda, co znamená, popis, význam, význam slova, pojem, vysvětlení, synonymum

Pojem Carl Zeiss je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Carl Zeiss ve Wikislovníku

Vyhledat termín Carl Zeiss ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Carl Zeiss na Youtube

Hledat pojem Carl Zeiss ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Zeiss například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Zeiss

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Carl Zeiss? Kdo to byl Carl Zeiss? Kdy se narodil Carl Zeiss? Kde se narodil Carl Zeiss? Kdy zemřel Carl Zeiss? Carl Zeiss se nachází v sekci věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Carl Zeiss řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Zeiss i v jiné kategorii než je věda.