Kdo je to?
Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Carl Zeiss?

Kdo to byl Carl Zeiss? Stručný životopis

Carl Zeiss byl známý optik a také podnikatel v oblasti průmyslu. Byl zakladatelem a vůdčí osobnosti společnosti Carl Zeiss v Jeně. Začínal výrobou objektivů pro fotografování a později mikroskopů, které se staly velmi oblíbenými mezi vědci.
K jeho úspěchu přispěla spolupráce s docentem Ernstem Karlem Abbem a později se sklářským technikem Schottou. Z původní dílny Carla Zeisse se postupem času stal prosperující podnik. Značka je dodnes zárukou kvality.Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Carl Zeiss

Národnost: německá
Datum narození: 11. září 1816
Místo narození: Výmar
Datum úmrtí: 3. prosince 1888

Tento text (Carl Zeiss) můžete samozřejmě sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Biber? Vzpomenete si na definici slova Dtto? Znáte definici termínu Okroška? Vzpomněli byste si na význam slova Socialismus?

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, co znamená, odborný výraz, termín, etymologie, původ slova, význam pojmu, popis, wiki, synonymum, popis, informace, kdo to je, význam slova, heslo

Pojem Carl Zeiss je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Carl Zeiss zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Carl Zeiss ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Carl Zeiss v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carl Zeiss ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Carl Zeiss ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Zeiss například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Zeiss

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Carl Zeiss? Kdo to byl Carl Zeiss? Kdy se narodil Carl Zeiss? Kde se narodil Carl Zeiss? Kdy zemřel Carl Zeiss? Carl Zeiss je v kategorii věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Carl Zeiss např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Zeiss i v jiné kategorii než je věda.