Kdo je to?
Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Carl Zeiss?

Kdo byl Carl Zeiss? Životopis, informace, biografie, věda

Carl Zeiss byl známý optik a také podnikatel v oblasti průmyslu. Byl zakladatelem a vůdčí osobnosti společnosti Carl Zeiss v Jeně. Začínal výrobou objektivů pro fotografování a později mikroskopů, které se staly velmi oblíbenými mezi vědci.
K jeho úspěchu přispěla spolupráce s docentem Ernstem Karlem Abbem a později se sklářským technikem Schottou. Z původní dílny Carla Zeisse se postupem času stal prosperující podnik. Značka je dodnes zárukou kvality.Kdo byl Carl Zeiss? Životopis Carl Zeiss, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Carl Zeiss

Národnost: německá
Datum narození: 11. září 1816
Místo narození: Výmar
Datum úmrtí: 3. prosince 1888

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Carl Zeiss s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Biber? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hilterapie? Znáte definici termínu Animozita? Znáte termín Privilegium?

Klíčová slova: místo narození, Kdy zemřel Carl Zeiss, kdo je Carl Zeiss?, kdo to je, Carl Zeiss, zajímavosti, popis, kdy se narodil Carl Zeiss?, život, věda, nežijící, wikipedie, vysvětlení, osobnost, wiki, biografie

Pojem Carl Zeiss je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Carl Zeiss ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Carl Zeiss na Youtube

Vyhledat slovo Carl Zeiss ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Carl Zeiss na Google.cz

Vyhledat pojem Carl Zeiss ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Zeiss například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Zeiss

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Carl Zeiss? Kdy se narodil Carl Zeiss? Kde se narodil Carl Zeiss? Kdy zemřel Carl Zeiss? Carl Zeiss se nachází v kategorii Věda

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Carl Zeiss dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Zeiss i v jiné kategorii než je věda.