Kdo je to?
Kdo byl Joe Cocker? Životopis Joe Cocker, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Joe Cocker

Kdo byl Joe Cocker? Životopis, informace, biografie, hudba

Joe Cocker, narozený 20. května 1944 v Sheffieldu v Anglii, byl jedním z nejslavnějších rockových a bleusových zpěváků 20. století. Jeho nezaměnitelný chraplavý hlas a energické vystoupení ho udělalo slavným po celém světě.
Cocker začal svou hudební kariéru v 60. letech jako zpěvák v lokálních klubech v Sheffieldu. Brzy poté se stal členem skupiny The Avengers a začal vystupovat po celé Velké Británii. Jeho první velký hit, který nazpíval ve svých 24 letech s názvem „With a Little Help from My Friends“ byl vydán v roce 1968 a stal se hitem na celém světě.
I přes to, že většina jeho písní byly předělávky slavných interpretů, například Chucka Berryho, Raye Charlese nebo The Beatles, se stal Joe Cocker špičkou.
Během své kariéry nahrál více než 40 alb a prodal 50 milionů desek po celém světě. Mezi jeho nejslavnější hity patří „You Are So Beautiful“, „Up Where We Belong“ a „Unchain My Heart“.
V průběhu let se Cocker účastnil hudebních festivalů, jako je Woodstock, a vystupoval s mnoha slavnými hudebními umělci, jako jsou Ray Charles, Billy Preston a Jennifer Warnes. Jeho nejslavnější vystoupení se konalo v roce 1970 v Madisson Square Garden, kde provedl svou nezapomenutelnou verzi písně „With a Little Help from My Friends“ s odkazem na Beatles.
Joe Cocker dokonce v roce 2010 a 2013 navštívil Prahu, kde jeho koncert navštívilo přibližně 5000 lidí.
Kromě jiné se proslavil svými živými vystoupeními a byl známý jako jeden z nejlepších živých interpretů své doby. Jeho vystoupení na festivalu Woodstock v roce 1969 bylo označeno jako jedno z nejlepších vystoupení na celém festivalu a dodnes je považováno za kultovní.
Proslavil se také svými emotivními a výraznými výkony na mnoha filmových soundtraccích, jako je „An Officer and a Gentleman“ a „Across the Universe“. Jeho hudba inspirovala mnoho dalších zpěváků a byla ceněna pro jeho silné a upřímné výkony. Vyznačuje se hlavně svým chraplavým hlasem a nenapodobitelnými pohybovými kreacemi na pódiu.
Ve volném čase si užíval dlouhé procházky se svým psem, rybařil nebo hrál kulečník se svými přáteli. Pěstoval rajčata na své farmě ve městě Crawford. Pěstováni rajčat pro něj znamenalo jakousi emocionální spjatost s rodným Sheffieldem, a také s otcem, který byl vyhlášený pěstitel tomatů. Joe dokonce vyšlechtil jednu odrůdu, která se nazývá Joematoes.
Jeho pozemek ve velikosti pěti tisíc čtverečních metrů zahrnuje jezero, lesy, louky, a dokonce i řeku. Na tak velké ploše měl dva skleníky se zavlažovacím systémem a ventilací, které obhospodařoval. Také se staral o smečku psů a další zvířectvo.
Kromě své hudební kariéry byl Cocker známý svým vášnivým zájmem o dobročinnost. Krom hudebních skvostů tady po sobě zanechal nadace, s jejichž pomocí pomáhal například dětem, i když vlastní potomky neměl.
Jeho manželkou se stala Pam Bakerová, měl nevlastní dceru a dvě vnoučata. V roce 2014, po mnoha letech boje s rakovinou, Joe Cocker zemřel ve věku 70 let. Jeho hudba a energické vystoupení zůstanou věčnou inspirací pro budoucí generace hudebníků.Kdo byl Joe Cocker? Životopis Joe Cocker, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Joe Cocker

Národnost: anglická
Datum narození: 20. května 1944
Místo narození: Sheffield, Anglie
Datum úmrtí: 22. prosince 2014

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Joe Cocker s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je 3D tiskárna? Vzpomenete si na definici slova Světlo? Rozumíte pojmu Internet? Vzpomněli byste si na význam slova SEO?

Klíčová slova: biografie, popis, kdo je Joe Cocker?, Kdy zemřel Joe Cocker, národnost, kdy se narodil Joe Cocker?, hudba, wikipedie, nežijící, Joe Cocker, informace, zajímavosti, datum úmrtí, kdo to je, místo narození, národnost

Pojem Joe Cocker je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Joe Cocker

Zkusit najít slovo Joe Cocker v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Joe Cocker na Google.cz

Vyhledat termín Joe Cocker na Google obrázcích

Zkusit najít termín Joe Cocker ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Joe Cocker ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Joe Cocker například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Joe Cocker?

Právě jste zjistili Kdo byl Joe Cocker? Kdy se narodil Joe Cocker? Kde se narodil Joe Cocker? Kdy zemřel Joe Cocker? Joe Cocker je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Joe Cocker dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joe Cocker i v jiné kategorii než je hudba.