Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Zdeněk Svěrák

Kdo je Zdeněk Svěrák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zdeněk Svěrák je významná česká osobnost – herec, režisér, dramatik, textař a spisovatel, kterého obdivují jak dospělí, tak děti. Původně pedagog, poté redaktor a scénárista spojil svou tvorbu s Ladislavem Smoljakem a stali se partnery ve filmu i v divadle. Společně se stali zakladateli Divadla Járy Cimrmana. Cimrman je fiktivní postava, zneuznaný génius. Vystupuje v mnoha divadelních hrách a celovečerním filmu autorské dvojice Smoljak – Svěrák.
Některé filmové scénáře psal Zdeněk Svěrák sám. Jeho film Kolja získal ceny Českého lva, Zlatý Glóbus a Oscara. Píše také texty písní, hudbu k nim skládá Jaroslav Uhlíř.Kdo je Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zdeněk Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdeněk Svěrák? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Sloka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Osmóza? Znáte definici termínu Malá kopaná? Víte co je Export?

Klíčová slova: herectví, zajímavosti, narození, Zdeněk Svěrák, místo narození, vysvětlení, lexikon, kde se narodil Zdeněk Svěrák?, kdy se narodil Zdeněk Svěrák?, Zdeněk Svěrák, datum narození, herectví, wikipedie, život, národnost, wiki

Pojem Zdeněk Svěrák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Zdeněk Svěrák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Svěrák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Zdeněk Svěrák na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Zdeněk Svěrák ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Zdeněk Svěrák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Svěrák například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Svěrák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zdeněk Svěrák? Kdy se narodil Zdeněk Svěrák? Kde se narodil Zdeněk Svěrák? Zdeněk Svěrák je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Zdeněk Svěrák řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Svěrák i v jiné kategorii než je herectví.