Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Zdeněk Svěrák?

Kdo je to Zdeněk Svěrák? Stručný životopis

Zdeněk Svěrák je významná česká osobnost – herec, režisér, dramatik, textař a spisovatel, kterého obdivují jak dospělí, tak děti. Původně pedagog, poté redaktor a scénárista spojil svou tvorbu s Ladislavem Smoljakem a stali se partnery ve filmu i v divadle. Společně se stali zakladateli Divadla Járy Cimrmana. Cimrman je fiktivní postava, zneuznaný génius. Vystupuje v mnoha divadelních hrách a celovečerním filmu autorské dvojice Smoljak – Svěrák.
Některé filmové scénáře psal Zdeněk Svěrák sám. Jeho film Kolja získal ceny Českého lva, Zlatý Glóbus a Oscara. Píše také texty písní, hudbu k nim skládá Jaroslav Uhlíř.Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Zdeněk Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Zdeněk Svěrák s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Zánět? Rozumíte pojmu Fasádní skoba? Znáte definici termínu Glutasol? Znáte pojem Lecitin?

Klíčová slova: přesný výraz, kdo to je, původ slova, význam slova, popis, Zdeněk Svěrák, význam pojmu, synonymum, informace, heslo, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, kdo je Zdeněk Svěrák?, pojem, termín

Pojem Zdeněk Svěrák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Zdeněk Svěrák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Zdeněk Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Zdeněk Svěrák ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Zdeněk Svěrák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Svěrák například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Zdeněk Svěrák? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Zdeněk Svěrák? Kdo to byl Zdeněk Svěrák? Kdy se narodil Zdeněk Svěrák? Kde se narodil Zdeněk Svěrák? Zdeněk Svěrák je v sekci herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Zdeněk Svěrák kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Svěrák i v jiné kategorii než je herectví.