Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Zdeněk Svěrák?

Kdo je to Zdeněk Svěrák? Stručný životopis

Zdeněk Svěrák je významná česká osobnost – herec, režisér, dramatik, textař a spisovatel, kterého obdivují jak dospělí, tak děti. Původně pedagog, poté redaktor a scénárista spojil svou tvorbu s Ladislavem Smoljakem a stali se partnery ve filmu i v divadle. Společně se stali zakladateli Divadla Járy Cimrmana. Cimrman je fiktivní postava, zneuznaný génius. Vystupuje v mnoha divadelních hrách a celovečerním filmu autorské dvojice Smoljak – Svěrák.
Některé filmové scénáře psal Zdeněk Svěrák sám. Jeho film Kolja získal ceny Českého lva, Zlatý Glóbus a Oscara. Píše také texty písní, hudbu k nim skládá Jaroslav Uhlíř.Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Zdeněk Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Zdeněk Svěrák? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Wrestling? Víte, co je to Lymfom? Znáte definici termínu Aretace? Rozumíte pojmu Esoterika?

Klíčová slova: wiki, formulace, heslo, herectví, vysvětlení, popis, pojem, Zdeněk Svěrák, definice, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, přesný význam, slovo, kdo to je, termín

Pojem Zdeněk Svěrák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Zdeněk Svěrák lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Zdeněk Svěrák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Zdeněk Svěrák ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Zdeněk Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Zdeněk Svěrák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Svěrák například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Svěrák

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Zdeněk Svěrák? Kdo to byl Zdeněk Svěrák? Kdy se narodil Zdeněk Svěrák? Kde se narodil Zdeněk Svěrák? Zdeněk Svěrák je v kategorii herectví. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Zdeněk Svěrák dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Svěrák i v jiné kategorii než je herectví.