Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Zdeněk Svěrák?

Kdo je to Zdeněk Svěrák? Stručný životopis

Zdeněk Svěrák je významná česká osobnost – herec, režisér, dramatik, textař a spisovatel, kterého obdivují jak dospělí, tak děti. Původně pedagog, poté redaktor a scénárista spojil svou tvorbu s Ladislavem Smoljakem a stali se partnery ve filmu i v divadle. Společně se stali zakladateli Divadla Járy Cimrmana. Cimrman je fiktivní postava, zneuznaný génius. Vystupuje v mnoha divadelních hrách a celovečerním filmu autorské dvojice Smoljak – Svěrák.
Některé filmové scénáře psal Zdeněk Svěrák sám. Jeho film Kolja získal ceny Českého lva, Zlatý Glóbus a Oscara. Píše také texty písní, hudbu k nim skládá Jaroslav Uhlíř.Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Zdeněk Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zdeněk Svěrák sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Zánět? Pamatujete si definici pojmu cv? Znáte definici termínu Glutasol? Vzpomněli byste si co znamená slovo Instinkt?

Klíčová slova: význam pojmu, popis, kdo je Zdeněk Svěrák?, význam slova, kdo to je, Zdeněk Svěrák, původ slova, pojem, co znamená, vysvětlení, význam, heslo, přesný výraz, wiki, formulace, informace

Pojem Zdeněk Svěrák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Zdeněk Svěrák ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Zdeněk Svěrák ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Zdeněk Svěrák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Zdeněk Svěrák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Svěrák například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Svěrák

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Zdeněk Svěrák? Kdo to byl Zdeněk Svěrák? Kdy se narodil Zdeněk Svěrák? Kde se narodil Zdeněk Svěrák? Zdeněk Svěrák se nachází v sekci herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Svěrák řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Svěrák i v jiné kategorii než je herectví.