Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Zdeněk Svěrák?

Kdo je to Zdeněk Svěrák? Stručný životopis

Zdeněk Svěrák je významná česká osobnost – herec, režisér, dramatik, textař a spisovatel, kterého obdivují jak dospělí, tak děti. Původně pedagog, poté redaktor a scénárista spojil svou tvorbu s Ladislavem Smoljakem a stali se partnery ve filmu i v divadle. Společně se stali zakladateli Divadla Járy Cimrmana. Cimrman je fiktivní postava, zneuznaný génius. Vystupuje v mnoha divadelních hrách a celovečerním filmu autorské dvojice Smoljak – Svěrák.
Některé filmové scénáře psal Zdeněk Svěrák sám. Jeho film Kolja získal ceny Českého lva, Zlatý Glóbus a Oscara. Píše také texty písní, hudbu k nim skládá Jaroslav Uhlíř.Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Zdeněk Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Zdeněk Svěrák s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Wrestling? Pamatujete si definici pojmu Fenomén? Znáte definici termínu Aretace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Antispam?

Klíčová slova: popis, formulace, etymologie, význam pojmu, popis, přesný výraz, co znamená, přesný význam, co je to Zdeněk Svěrák?, definice, slovo, význam, heslo, herectví, odborný výraz, původ slova

Pojem Zdeněk Svěrák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Zdeněk Svěrák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Zdeněk Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Zdeněk Svěrák ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zdeněk Svěrák na Google.cz

Vyhledat výraz Zdeněk Svěrák ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Svěrák například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Svěrák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zdeněk Svěrák? Kdo to byl Zdeněk Svěrák? Kdy se narodil Zdeněk Svěrák? Kde se narodil Zdeněk Svěrák? Zdeněk Svěrák je v kategorii herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Svěrák řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Svěrák i v jiné kategorii než je herectví.