Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Zdeněk Svěrák?

Kdo je to Zdeněk Svěrák? Stručný životopis

Zdeněk Svěrák je významná česká osobnost – herec, režisér, dramatik, textař a spisovatel, kterého obdivují jak dospělí, tak děti. Původně pedagog, poté redaktor a scénárista spojil svou tvorbu s Ladislavem Smoljakem a stali se partnery ve filmu i v divadle. Společně se stali zakladateli Divadla Járy Cimrmana. Cimrman je fiktivní postava, zneuznaný génius. Vystupuje v mnoha divadelních hrách a celovečerním filmu autorské dvojice Smoljak – Svěrák.
Některé filmové scénáře psal Zdeněk Svěrák sám. Jeho film Kolja získal ceny Českého lva, Zlatý Glóbus a Oscara. Píše také texty písní, hudbu k nim skládá Jaroslav Uhlíř.Kdo je to Zdeněk Svěrák? Životopis Zdeněk Svěrák, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Zdeněk Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1936
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Zdeněk Svěrák? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Islámský stát? Víte co je Piperin? Znáte definici termínu Ad hoc? Vzpomněli byste si co označuje výraz Eternit?

Klíčová slova: wiki, původ slova, význam slova, slovo, popis, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, heslo, kdo to je, popis, lexikon, co je to Zdeněk Svěrák?, odborný výraz, informace, definice

Pojem Zdeněk Svěrák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Zdeněk Svěrák v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Zdeněk Svěrák ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Zdeněk Svěrák na Youtube

Zkusit najít slovo Zdeněk Svěrák ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Svěrák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Svěrák například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Svěrák?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Zdeněk Svěrák? Kdo to byl Zdeněk Svěrák? Kdy se narodil Zdeněk Svěrák? Kde se narodil Zdeněk Svěrák? Zdeněk Svěrák patří do sekce herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Svěrák kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Svěrák i v jiné kategorii než je herectví.