Kdo je to?
Kdo je to Polonista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polonista? Lidé, věda

Polonista

Co znamená a jaký je význam slova Polonista?

Polonista je odborník na polský jazyk, polskou literaturu, kulturu a historii. Tato osoba se specializuje na studium Polska a všech aspektů týkajících se této země, včetně jazyka, literatury, umění a historie. (Polonisté se nezabývají geografií, geologií, zoologií a botanikou.)
Polonisté se často věnují různým aspektům spojeným s Polskem: Někteří mohou studovat například jen polský jazyk, jeho gramatiku, fonetiku, slovní zásobu a vývoj. Jiní se zase zabývají literaturou, analyzují polská díla, studují polské spisovatele, prozaiky, básníky a dramatiky.
Polonisté mohou zkoumat různá literární období, jako je romantismus, symbolismus, modernismus atd., protože právě tato období jsou v polské literatuře velmi hojně zastoupena.
Další polonisté se pak věnují studiu dějin Polska a jeho místa v evropské historii, včetně historie polského státu, politických událostí a kulturního vývoje.
Někteří polonisté studují polskou kulturu obecně, nebo se specializují na její jednotlivé složky - umění, hudbu, film atd.
Polonisty najdeme v takových profesích, jako jsou učitelé polštiny, výzkumníci, překladatelé, novináři nebo pracovníci v kulturních organizacích, které se zaměřují na polskou kulturu. Jsou významnými osobnostmi, které přispívají k šíření polské kultury a povědomí o této zemi.
Mezi naše známé polonisty patřili nebo patří: Jarmil Pelikán, Karel Krejčí, Karel Oliva, Roman Baron a Alois Sivek.Kdo je to Polonista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polonista? Lidé, věda

Tento text (Polonista) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Gorilla glass? Víte co je USB? Víte co je Fenomén? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chirurgie?

Klíčová slova: wikipedie, informace, přesný význam, vysvětlení, Polonista, věda, co znamená, význam, termín, přesný výraz, slovo, odborný výraz, původ slova, definice, pojem, synonymum

Pojem Polonista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít heslo Polonista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Polonista ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Polonista ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Polonista ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Polonista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Polonista například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Polonista

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Polonista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polonista? Definice pojmu Polonista patří do kategorie Věda

Kategorie věda, historička, polonista, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Polonista v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je věda.