Kdo je to?
Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Kdo je to Autokrat?

Jaký je význam slova Autokrat? Co to znamená?

Autokracie je forma vlády, ve které je moc v zemi podřízena jednomu člověku nebo velmi úzké skupině lidí. Autokrat je tedy člověk, který stojí v čele takové vlády.
Autokrat ovládá veškeré nebo většinu procesů, které se v zemi dějí - ať už jde o moc zákonodárnou, soudní nebo výkonnou, a vládne převážně pomocí nedemokratických principů. V teoretické rovině nemusí autokracie nutně vést k totalitnímu zřízení, v praxi je však velmi často jejím předstupněm.
Výraz pochází z řečtiny a znamená samovláda.Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Autokrat? s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Inulin? Vzpomenete si na definici slova CRP? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vasektomie? Vzpomněli byste si na význam slova Elektrický proud?

Klíčová slova: co znamená, synonymum, význam slova, původ slova, definice, slovo, přesný výraz, Autokrat, politika, etymologie, Autokrat, přesný význam, heslo, lexikon, odborný výraz, význam pojmu

Pojem Autokrat je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Autokrat hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Autokrat ve Wikipedii

Zkusit najít Autokrat ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Autokrat ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Autokrat ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Autokrat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokrat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Autokrat? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Autokrat? Definice pojmu Autokrat je v sekci Politika

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika.