Kdo je to?
Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Kdo je to Autokrat?

Jaký je význam slova Autokrat? Co to znamená?

Autokracie je forma vlády, ve které je moc v zemi podřízena jednomu člověku nebo velmi úzké skupině lidí. Autokrat je tedy člověk, který stojí v čele takové vlády.
Autokrat ovládá veškeré nebo většinu procesů, které se v zemi dějí - ať už jde o moc zákonodárnou, soudní nebo výkonnou, a vládne převážně pomocí nedemokratických principů. V teoretické rovině nemusí autokracie nutně vést k totalitnímu zřízení, v praxi je však velmi často jejím předstupněm.
Výraz pochází z řečtiny a znamená samovláda.Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Zaujalo vás slovo, termín Autokrat? Potom se podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Inulin? Pamatujete si definici pojmu Grotta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Libertarianismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Akcelerace?

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, Autokrat, přesný výraz, význam, wikipedie, vysvětlení, přesný výraz, heslo, lexikon, původ slova, definice, přesný význam, politika, formulace, etymologie

Pojem Autokrat je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Autokrat ve Wikipedii

Hledat pojem Autokrat ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Autokrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Autokrat ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokrat například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Autokrat

Právě jste zjistili Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Autokrat? Definice pojmu Autokrat je v sekci Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, definici řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Autokrat i v jiné kategorii než v politika.