Kdo je to?
Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Kdo je to Autokrat?

Jaký je význam slova Autokrat? Co to znamená?

Autokracie je forma vlády, ve které je moc v zemi podřízena jednomu člověku nebo velmi úzké skupině lidí. Autokrat je tedy člověk, který stojí v čele takové vlády.
Autokrat ovládá veškeré nebo většinu procesů, které se v zemi dějí - ať už jde o moc zákonodárnou, soudní nebo výkonnou, a vládne převážně pomocí nedemokratických principů. V teoretické rovině nemusí autokracie nutně vést k totalitnímu zřízení, v praxi je však velmi často jejím předstupněm.
Výraz pochází z řečtiny a znamená samovláda.Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Budeme rádi, pokud budete definici slova Autokrat sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Inulin? Znáte pojem Čečetka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zdymadlo? Vzpomenete si na definici slova Oidipovský komplex?

Klíčová slova: termín, heslo, přesný výraz, význam slova, Autokrat, politika, formulace, význam pojmu, etymologie, pojem, Autokrat, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, slovo

Pojem Autokrat je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Autokrat doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Autokrat ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Autokrat v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Autokrat na Google obrázcích

Vyhledat heslo Autokrat ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Autokrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokrat například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Autokrat

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Autokrat? Definice pojmu Autokrat je v kategorii Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace pojem, výraz, termín, heslo řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika.