Kdo je to?
Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Autokrat

Jaký je význam slova Autokrat? Co to znamená?

Autokracie je forma vlády, ve které je moc v zemi podřízena jednomu člověku nebo velmi úzké skupině lidí. Autokrat je tedy člověk, který stojí v čele takové vlády.
Autokrat ovládá veškeré nebo většinu procesů, které se v zemi dějí - ať už jde o moc zákonodárnou, soudní nebo výkonnou, a vládne převážně pomocí nedemokratických principů. V teoretické rovině nemusí autokracie nutně vést k totalitnímu zřízení, v praxi je však velmi často jejím předstupněm.
Výraz pochází z řečtiny a znamená samovláda.Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autokrat? Lidé, politika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Autokrat s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Omluvný list? Víte, co je to Mitra? Vzpomněli byste si co znamená slovo Časová flexibilita? Rozumíte pojmu cv?

Klíčová slova: politika, pojem, formulace, odborný výraz, původ slova, synonymum, význam pojmu, přesný význam, Autokrat, význam slova, slovo, Autokrat, informace, přesný výraz, význam, co znamená

Pojem Autokrat je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Autokrat v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Autokrat ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Autokrat ve Wikipedii

Zkusit najít Autokrat na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autokrat ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokrat například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Autokrat, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Autokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Autokrat? Definice pojmu Autokrat se nachází v sekci Politika

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, termín, heslo, výraznapř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Politika.