Kdo je to?
Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Kdo je to Protestant?

Jaký je význam slova Protestant? Co to znamená?

Protestant je zastánce náboženského reformního hnutí, které vznikalo především v západní Evropě v době středověku a novověku. Jednalo se o křesťanské směry, z nichž nejvýznamnější byla reformace, kterou svým vystoupením zahájil Martin Luther. Jako protestanté byli původně označováni ti, kteří protestovali proti zákazu reformace, později nabylo toto pojmenování širšího významu a platilo pro všechny křesťany, kteří reformaci vyznávali.
Pro protestanty se používá také označení evangelíci. Protestant požaduje zastavení zneužití náboženské moci, právo bohoslužeb v lidovém jazyce a nápravu církve a klade důraz na význam Písma svatého.Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Tento text (Protestant) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Koliformní bakterie? Vzpomenete si na definici slova Halászlé? Vzpomenete si na definici slova Medvědí česnek? Vzpomněli byste si na význam slova Export?

Klíčová slova: původ slova, co znamená, co je to Protestant?, kdo to je, přesný výraz, popis, slovo, wiki, kdo je Protestant?, přesný význam, Protestant, vysvětlení, heslo, etymologie, termín, význam slova

Pojem Protestant je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Protestant na Google.cz

Hledat videa s názvem Protestant na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Protestant ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Protestant ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Protestant například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Protestant? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Protestant? Kdo to byl Protestant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Protestant? Definice pojmu Protestant je v sekci křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat pojem, definici, text, výraz třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Protestant i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.