Kdo je to?
Kdo je to, byl Velký bratr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velký bratr? Lidé, politika

Kdo je to Velký bratr?

Jaký je význam slova Velký bratr? Co to znamená?

Slovo velký bratr (anglicky Big Brother) pochází z románu 1984 od George Orwella. V něm je každý občan pod neustálým dokonalým dohledem úřadů, přičemž je mu tento fakt neustále připomínán frází "Velký bratr tě sleduje". Román odkazuje na praktiky totalitních režimů.
V přeneseném slova smyslu jsou označováni jako velký bratr státní instituce, resp. korporace, které nadměrně zasahují do soukromí občanů shromažďováním velkého množství osobních informací prostřednictvím telefonických odposlechů, kamerových systémů, sledování internetového provozu atd.Kdo je to, byl Velký bratr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velký bratr? Lidé, politika

Definici slova Velký bratr můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ppm? Znáte pojem Princip? Znáte pojem Chemoterapie? Vzpomenete si na definici slova LTD?

Klíčová slova: synonymum, definice, popis, etymologie, význam, kdo je Velký bratr?, informace, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, formulace, Velký bratr, původ slova, co je to Velký bratr?, pojem, vysvětlení

Pojem Velký bratr je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Velký bratr ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Velký bratr ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velký bratr ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Velký bratr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký bratr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Velký bratr, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Velký bratr? Kdo to byl Velký bratr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Velký bratr? Definice pojmu Velký bratr se nachází v sekci politika. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít výraz, termín, heslo, výraz řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v politika.