Kdo je to?
Kdo je to Velký bratr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Velký bratr? Lidé, politika

Velký bratr

Co znamená a jaký je význam slova Velký bratr?

Slovo velký bratr (anglicky Big Brother) pochází z románu 1984 od George Orwella. V něm je každý občan pod neustálým dokonalým dohledem úřadů, přičemž je mu tento fakt neustále připomínán frází "Velký bratr tě sleduje". Román odkazuje na praktiky totalitních režimů.
V přeneseném slova smyslu jsou označováni jako velký bratr státní instituce, resp. korporace, které nadměrně zasahují do soukromí občanů shromažďováním velkého množství osobních informací prostřednictvím telefonických odposlechů, kamerových systémů, sledování internetového provozu atd.Kdo je to Velký bratr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Velký bratr? Lidé, politika

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Šungit? Víte co je Kóta? Znáte pojem EET? Vzpomněli byste si co označuje výraz Etalon?

Klíčová slova: slovo, co znamená, pojem, původ slova, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, informace, wikipedie, wiki, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, definice, termín, formulace

Pojem Velký bratr je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Velký bratr zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velký bratr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Velký bratr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Velký bratr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Velký bratr v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Velký bratr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký bratr například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Velký bratr, definice, vysvětlení pojmu

Teď už víte Kdo je to Velký bratr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Velký bratr? Definice pojmu Velký bratr patří do kategorie Politika

Kategorie politika, poslankyně, velký bratr, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Velký bratr hledat i v jiných kategoriích (než politika).