Kdo je to?
Kdo je Pavla Dostálová? Životopis Pavla Dostálová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Pavla Dostálová

Kdo je Pavla Dostálová? Životopis, informace, biografie, herectví

Česká herečka Pavla Dostálová se narodila 30. srpna 1988 v Přerově, celé své dětství ale prožila v Olomouci. Tam získala i své první herecké zkušenosti. Kromě herectví se věnuje i dabingu, moderování a rozhlasové tvorbě.
Jejím otcem je scénárista, politik, textař, dramaturg a někdejší ministr kultury Pavel Dostál. Společně se svým otcem se v roce 2004 objevila v pohádce Modrý Mauritius.
Po základní škole nastoupila na středoškolské pedagogické studium a již v průběhu střední školy působila nejprve v ochotnickém a později i v poloprofesionálním divadelním souboru. Vystudovala činohru na DAMU. Věnovala se také studiu činoherní režie a dramaturgie.
Během studia na DAMU hostovala na scéně Švandova divadla a Divadla Na Vinohradech. Tam působila také jako asistentka režie. V této době se stala stálým hostem olomouckého Divadla Na cucky a v roce 2014 získala stálé angažmá v Komorní scéně Aréna v Ostravě. Jelikož přešla z Prahy do Olomouce opustila studium režie.
V roce 2018 se stala vůbec první držitelkou Ceny Jantar v kategorii Herečka roku. Stalo se tak díky roli Sestry v představení Smíření. Hned následujícího roku ostravské angažmá opustila a odešla zpět do Prahy, kde od té doby působí takzvaně na volné noze.
Jelikož je Pavla Dostálová stále na počátku své kariéry, má na kontě jen několik filmových rolí. V roce 2015 si zahrála v amatérském filmu Na konci září. Později se objevila ve filmech Hasičárna Telecí, Přes prsty, Pláč svatého Šebestiána a Stockholmský syndrom.
Co se týká seriálových rolí, těch má za sebou Pavla Dostálová již podstatně víc. Již v roce 2005 se objevila v seriálu ordinace v růžové zahradě, poté následovala delší herecká pauza. Od roku 2017 ji mohou diváci pravidelně potkávat na televizních obrazovkách. Mezi „její“ seriály patří Lajna, Inspektor max, Horníci na home office, Sestřičky Modrý kód, Ptáci na kolejích, Liga mužské moudrosti, Specialisté, Pálava a 1. MISE. ¨
Své soukromí si velmi dobře střeží, a proto nejsou podrobnosti jejího osobního života veřejnosti známy.Kdo je Pavla Dostálová? Životopis Pavla Dostálová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Pavla Dostálová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 30. srpna 1988
Místo narození: Přerov

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pavla Dostálová s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Jarmulka? Pamatujete si definici pojmu Sake? Pamatujete si definici pojmu Septik? Vzpomněli byste si co znamená slovo Síťová neutralita?

Klíčová slova: osobnost, wiki, zajímavosti, Pavla Dostálová, lexikon, narození, biografie, život, informace, kde se narodila Pavla Dostálová?, osobnosti, kdy se narodila Pavla Dostálová?, místo narození, herectví, národnost, datum narození

Pojem Pavla Dostálová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Pavla Dostálová v dalších zdrojích

Zkusit najít Pavla Dostálová na Google obrázcích

Najít termín Pavla Dostálová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Pavla Dostálová ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pavla Dostálová na Youtube

Najít slovo Pavla Dostálová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavla Dostálová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavla Dostálová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Pavla Dostálová? Kdy se narodila Pavla Dostálová? Kde se narodila Pavla Dostálová? Pavla Dostálová je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Pavla Dostálová řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavla Dostálová i v jiné kategorii než je herectví.