Kdo je to?
Kdo byl Vítězslav Nezval? Životopis Vítězslav Nezval, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Vítězslav Nezval?

Kdo byl Vítězslav Nezval? Životopis, informace, biografie, věda

Vítězslav Nezval byl jazykovědec, básník, překladatel a spisovatel. Vyrůstal na Moravě v rodině venkovského učitele. Po studiu na gymnáziu v Třebíči se účastnil první světové války. Krátce studoval práva v Brně a poté šel studovat do Prahy, ale Brno si trvale zamiloval. V roce 1922 se přidal k levicovému uměleckému svazu Devětsil a v jeho rámci se podílel na rozvoji nového směru poetismu. Stále silněji se přikláněl k levicovým idejím a v roce 1924 vstoupil do Komunistické strany Československa. Studium v Praze nedokončil a začal se živit jako spisovatel. Vedle toho cestoval po Evropě a navazoval styky se zahraničními umělci. Po druhé světové válce se prohloubil jeho komunistický světonázor a v umělecké tvorbě se věnoval převážně socialistickému realismu.
Ve svém díle zasahoval do několika uměleckých směrů. Báseň Podivuhodný kouzelník byla důležitá pro rozvoj poetismu, významná byla také básnická sbírka Básně noci, kam patří slavná báseň Edison. Zejména během cest po Evropě se dostal do kontaktu se surrealismem a napsal surrealistickou sbírku Absolutní hrobař. Po intenzivním příklonu ke komunismu převážila budovatelská poezie, viz básně Stalin a Zpěv míru nebo sbírka Veliký orloj. Vedle poezie psal také prózu, napsal například romány Valérie a týden divů nebo Kronika z konce tisíciletí.Kdo byl Vítězslav Nezval? Životopis Vítězslav Nezval, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Vítězslav Nezval

Národnost: česká
Datum narození: 26. května 1900
Místo narození: Biskoupky
Datum úmrtí: 6. dubna 1958

Líbí se stručný životopis s osobou Vítězslav Nezval? Pak se podělte se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Zimnice? Vzpomněli byste si na význam slova Litosféra? Víte co je Free running? Znáte definici termínu Cottage?

Klíčová slova: život, datum úmrtí, osobnost, Kdy zemřel Vítězslav Nezval, kdo je Vítězslav Nezval?, popis, kdo to je, kde se narodil Vítězslav Nezval?, životopis, věda, zajímavosti, kdy se narodil Vítězslav Nezval?, narození, wikipedie, lexikon, biografie

Pojem Vítězslav Nezval je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Vítězslav Nezval ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vítězslav Nezval ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Vítězslav Nezval ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Vítězslav Nezval ve Wikipedii

Najít heslo Vítězslav Nezval ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítězslav Nezval například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vítězslav Nezval

Právě nyní již víte Kdo byl Vítězslav Nezval? Kdy se narodil Vítězslav Nezval? Kde se narodil Vítězslav Nezval? Kdy zemřel Vítězslav Nezval? Vítězslav Nezval se nachází v sekci Věda

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Vítězslav Nezval dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vítězslav Nezval i v jiné kategorii než je věda.