Kdo je to?
Kdo je to Puritánka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Puritánka? Lidé, náboženství

Kdo je to Puritánka?

Co znamená a jaký je význam slova Puritánka?

Puritánka je označení příslušnice křesťanské skupiny, vzniklé v době anglické reformace v 16. století. Patřila do skupiny věřících, kteří nepovažovali za dostatečné důsledky reformace. Puritánky se vyskytovaly především mezi presbytariány, kde byla zdůrazňována autonomie a samospráva těchto skupin. Vycházelo se zde z učení a spisů Jana Kalvína. Základem bylo porozumět Bibli a kázání.
Puritánka shledávala v anglikánské církvi příliš mnoho přejatého z katolického náboženství a usilovala o odstranění těchto prvků. Pro tuto snahu o očištění byla nazývána puritánkou – puritas znamená čistotu.Kdo je to Puritánka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Puritánka? Lidé, náboženství

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Drobná stavba? Znáte definici termínu Marketing? Víte, co je to Pluralita? Pamatujete si definici pojmu Mramor?

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, náboženství, původ slova, informace, etymologie, Puritánka, formulace, synonymum, termín, odborný výraz, lexikon, význam slova, přesný výraz, přesný výraz, přesný význam

Pojem Puritánka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Puritánka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Puritánka na Youtube

Zkusit najít heslo Puritánka na Google obrázcích

Hledat frázi Puritánka ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Puritánka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Puritánka například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Puritánka

Nyní již víte Kdo je to Puritánka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Puritánka? Definice pojmu Puritánka je v sekci Náboženství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace výraz, definici, slovo, termín kupř.na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Puritánka i v jiné sekci než v náboženství.