Kdo je to?
Kdo je to Puritánka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Puritánka? Lidé, náboženství

Puritánka

Co znamená a jaký je význam slova Puritánka?

Puritánka je označení příslušnice křesťanské skupiny, vzniklé v době anglické reformace v 16. století. Patřila do skupiny věřících, kteří nepovažovali za dostatečné důsledky reformace. Puritánky se vyskytovaly především mezi presbytariány, kde byla zdůrazňována autonomie a samospráva těchto skupin. Vycházelo se zde z učení a spisů Jana Kalvína. Základem bylo porozumět Bibli a kázání.
Puritánka shledávala v anglikánské církvi příliš mnoho přejatého z katolického náboženství a usilovala o odstranění těchto prvků. Pro tuto snahu o očištění byla nazývána puritánkou – puritas znamená čistotu.Kdo je to Puritánka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Puritánka? Lidé, náboženství

Sdílejte text pojmu Puritánka s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Syřidlo? Rozumíte pojmu Valium? Víte, co je to Thajská masáž? Znáte pojem Animozita?

Klíčová slova: původ slova, synonymum, přesný význam, popis, wikipedie, význam, wiki, význam pojmu, Puritánka, odborný výraz, termín, přesný výraz, co znamená, náboženství, vysvětlení, lexikon

Pojem Puritánka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Puritánka ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Puritánka na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Puritánka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Puritánka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Puritánka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Puritánka například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Puritánka, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste zjistili Kdo je to Puritánka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Puritánka? Definice pojmu Puritánka se nachází v kategorii Náboženství

Kategorie náboženství, africké kmeny, puritánka, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte pojem, slovo, termín, výrazdejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Puritánka i v jiné kategorii než je sekce náboženství.