Kdo je to?
Kdo je to, byl Puritánka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritánka? Lidé, náboženství

Kdo je to Puritánka?

Co znamená a jaký je význam slova Puritánka?

Puritánka je označení příslušnice křesťanské skupiny, vzniklé v době anglické reformace v 16. století. Patřila do skupiny věřících, kteří nepovažovali za dostatečné důsledky reformace. Puritánky se vyskytovaly především mezi presbytariány, kde byla zdůrazňována autonomie a samospráva těchto skupin. Vycházelo se zde z učení a spisů Jana Kalvína. Základem bylo porozumět Bibli a kázání.
Puritánka shledávala v anglikánské církvi příliš mnoho přejatého z katolického náboženství a usilovala o odstranění těchto prvků. Pro tuto snahu o očištění byla nazývána puritánkou – puritas znamená čistotu.Kdo je to, byl Puritánka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritánka? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Puritánka s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Drobná stavba? Znáte definici termínu Bílé zlato? Víte, co je to Western? Pamatujete si definici pojmu Tolerance?

Klíčová slova: wiki, Puritánka, kdo je Puritánka?, význam pojmu, heslo, etymologie, popis, slovo, informace, náboženství, původ slova, pojem, význam slova, přesný výraz, význam, odborný výraz

Pojem Puritánka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Puritánka lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Puritánka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Puritánka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Puritánka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Puritánka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Puritánka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Puritánka

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Puritánka? Kdo to byl Puritánka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Puritánka? Definice pojmu Puritánka je v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat výraz, definici, slovo, termín kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Puritánka i v jiné kategorii než v náboženství.