Kdo je to?
Kdo je Mark Knopfler? Životopis Mark Knopfler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Mark Knopfler

Kdo je Mark Knopfler? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Mark Knopfler je britský hudebník, zpěvák a kytarista.
Přestože se hudbě, hlavně hře na kytaru, věnoval od dětství, vystudoval žurnalistiku a nejprve se živil jako novinář.
Postupně ho však k sobě muzika přece jen přitáhla. V roce 1977 založil Knopfler spolu s bratrem Davidem, Johnem Illsleym a Pickem Withersem skupinu Dire Straits. Vůdčí osobností se stal právě Knopfler, který měl na starosti zpěvu i kytaru, ale také hudbu a texty, čímž vtiskl muzice Dire Straits jasnou podobu podle svých představ. Kapela se začala poměrně rychle prosazovat, v roce 1978 vydala první album, které uspělo hlavně v zahraničí.
Největší slávy dosáhli Dire Straits a s nimi i Knopfler v polovině 80. let. Vyšlo jejich album Brothers in Arms, které trhalo rekordy v prodejnosti a mělo úspěch jak na domácí scéně, tak v zahraničí, hlavně v USA. Zřejmě nejznámější písní z tohoto alba je Money for Nothing. Dále se v tomto roce skupina představila na slavném benefičním koncertě Live Aid po boku těch největších hvězd.
V roce 1988, po deseti letech společné práce, se skupina rozhodla ukončit činnost. V roce 1991 se sice zase dala dohromady a vydala ještě jedno album - On Every Street - to už však nedosáhlo slávy Brothers in Arms a Dire Straits se definitivně rozpadli v roce 1995.
Mark Knopfler však u muziky zůstal a dál pokračoval jako sólový umělec. V roce 1996 vydal své debutové sólové album Golden Heart. Do roku 2018 vydal Knopfler celkem 9 sólových alb. Zmiňme z nich například ještě Shangri-La, které ho poprvé výrazněji proslavilo i mimo západní svět a získalo mu řadu fanoušků na asijském kontinentu. Velmi oceňované bylo i následující album All the Roadrunning (2006).
Hudba Marka Knopflera je typická klidnějším vyzněním a rytmy, což bylo především v 80. letech v kontrastu s tehdejší punkovou vlnou. Zároveň je Konplfer považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob.
Do Rokenrolové síně slávy byl Knopfler spolu s Dire Straits uveden v roce 2018. Je několikanásobným držitelem ceny Grammy.Kdo je Mark Knopfler? Životopis Mark Knopfler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Mark Knopfler

Národnost: britská
Datum narození: 12. srpna 1949
Místo narození: Glasgow, Skotsko, UK

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Mark Knopfler? s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Habakuk? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krleš? Vzpomněli byste si na význam slova Pigment? Víte co je Recenze?

Klíčová slova: popis, kdo je Mark Knopfler?, místo narození, hudba, životopis, narození, kde se narodil Mark Knopfler?, život, osobnosti, informace, datum narození, osobnost, hudba, lexikon, wikipedie, biografie

Pojem Mark Knopfler je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Mark Knopfler v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Mark Knopfler na Youtube

Zkusit najít výraz Mark Knopfler v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Mark Knopfler ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Mark Knopfler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Mark Knopfler na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mark Knopfler například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Mark Knopfler? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Mark Knopfler? Kdy se narodil Mark Knopfler? Kde se narodil Mark Knopfler? Mark Knopfler je v sekci Hudba

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Mark Knopfler dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mark Knopfler i v jiné kategorii než je hudba.