Kdo je to?
Kdo je Jiří Kulhánek? Životopis Jiří Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jiří Kulhánek

Kdo je Jiří Kulhánek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Jiří Kulhánek je český spisovatel, prozaik, autor knih na pomezí science fiction a fantasy.
Jiří se narodil 31. prosince 1967 v Brandýse nad Labem, kde strávil převážnou část dětství. Střední školu vystudoval v Liberci, a to SPŠS. Maturoval v roce 1989. Od roku 1993 je členem SF&F Workshopu. V roce 1996 získal cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu jako nadějný nováček. Je svobodný a v současné době žije v Praze. Ačkoliv se jedná o úspěšného spisovatele, který má nejen široký okruh čtenářů, ale i vysoké honoráře, přesto zůstává spíše samotářem a rozhovory podává jen výjimečně.
Kulhánkova díla se vyznačují spádovým dějem, černým humorem, tzv. wisecracky (hláškami spíše cynického charakteru), přítomností hrdinova druhého já (Ten Druhý) atd. Hrdinové jsou také nadpřirození, mají nadlidské schopnosti a superhrdinské dovednosti. V některých situacích autor využívá i romantických zápletek, které ovšem nejsou do detailu propracovány a zcela chybí (na dnešní dobu výjimečně) sexuální scény. Kdybychom chtěli styl Jiřího Kulhánka přirovnat k nějakému světovému současnému spisovateli, pak asi sáhneme nejspíše po Quentinu Tarantinovi. A i když je sám Kulhánek často napodobován dalšími českými spisovateli, ještě nikomu se nepodařilo jej napodobit s úspěchem.
Prvním románem Jiřího Kulhánka byl román Vládci strachu. Dalším a velmi úspěšným románem byla Cesta krve, která byla vydána ve dvou svazcích - Dobrák a Cynik, a je charakteristická zejména tím, že jsou zde drastické scény líčeny do těch nejmenších detailů. Román ve čtyřech dílech se souhrnným názvem Divocí a zlí vypráví příběh geneticky upraveného vesmírného pilota z 24. století. Další dvoudílný román Noční klub je tentokrát ze současnosti a popisuje trestání zločinů a zvrhlíků samozvaným bratrstvem, které si říká Noční klub. Román Stroncium se naopak odehrává v daleké budoucnosti a autor v něm využívá i nejnovější poznatky z astronomie, například o Saturnově měsíci Titan. Román Vyhlídka na věčnost vypráví o hrdinovi, který bojuje s peklem. Kulhánek je autorem také mnoha povídek, z nichž nejlepší, ale zároveň asi nejmrazivější je ta s názvem Smrt je nejlepší lékař.Kdo je Jiří Kulhánek? Životopis Jiří Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Jiří Kulhánek

Národnost: česká
Datum narození: 31. 12. 1967
Místo narození: Brandýs nad Labem

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Kulhánek sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Notifikace? Vzpomněli byste si co znamená slovo GPU? Znáte termín Křovinořez? Víte co je Kriminalita?

Klíčová slova: kdo je Jiří Kulhánek?, lexikon, wiki, Jiří Kulhánek, vysvětlení, kdy se narodil Jiří Kulhánek?, zajímavosti, biografie, informace, osobnosti, Jiří Kulhánek, život, popis, datum narození, wikipedie, životopis

Pojem Jiří Kulhánek je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jiří Kulhánek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Jiří Kulhánek na Google.cz

Hledat výraz Jiří Kulhánek na Google obrázcích

Najít termín Jiří Kulhánek ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jiří Kulhánek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Jiří Kulhánek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Kulhánek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Kulhánek?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jiří Kulhánek? Kdy se narodil Jiří Kulhánek? Kde se narodil Jiří Kulhánek? Jiří Kulhánek je v kategorii Literatura

Text vytvořen pro Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Kulhánek například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Kulhánek i v jiné kategorii než je literatura.