Kdo je to?
Kdo je Iva Bittová? Životopis Iva Bittová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Iva Bittová

Kdo je Iva Bittová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Česká zpěvačka, herečka a houslistka Iva Bitová patří zcela jistě mezi největší osobnosti české hudby. Osobitý a nezaměnitelný talent podědila po svém otci, známém romském muzikantovi Kolomanu Bittovi, původem z jižního Slovenska. Její matka Lidmila byla učitelkou v mateřské škole. Iva absolvovala konzervatoř v Brně, kde navštěvovala hudebně dramatický obor, zpěv a hru na housle. Už za dob svých studií rozvinula spolupráci s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů.
O herectví se úspěšně pokusila v roce 1978 v tehdejším brněnském Divadle na provázku. Tam na sebe strhla pozornost v roli Eržiky ve hře Balada pro banditu. Tehdy se stala členkou divadla. Hra Balada pro banditu byla později zfilmovaná, a to i s původním hereckým obsazením.
Iva svoji pěveckou kariéru odstartovala v roce 1984. Tehdy začala vystupovat coby zpěvačka a houslistka, prezentující vlastní skladby s lidovými texty. Hudební doprovod ji dělala známá brněnská formace Dunaj. Později začala spolupracovat se Škampovým kvartetem. Velké popularity se dočkala i díky spolupráci s jazz folkovým uskupením Bratři Ebenové.
Za svůj největší profesní úspěch může zcela jistě Iva Bittová považovat vystoupení v newyorské Carnegie Hall. Střihla si tam roli Elvíry v Mozartově opeře Don Giovanni. Iva je také známá účastmi na nejrůznějších projektech a programech pro děti.
Na hereckém kontě Ivy Bittové je několik projektů, které se dokonce dočkaly i různých nominací. První herecký počin se odehrál v jejích 18 letech ve filmu Růžové sny. Následovala již zmíněná Balada pro banditu. A pak přišel na Oskara nominovaný film Želary. Asi největší úspěch ale Iva Bittová může přičíst filmu Tajnosti. Tam bravurně ztvárnila ženu, které během jednoho dne dokázala úplně změnit svůj život.Kdo je Iva Bittová? Životopis Iva Bittová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Iva Bittová

Národnost: česká
Datum narození: 22. července 1958
Místo narození: Bruntál

Sdílejte tuto stránku s osobností Iva Bittová s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Zrcadlovka? Víte co je Fjord? Rozumíte pojmu Odpuštění? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ekoterorismus?

Klíčová slova: místo narození, život, Iva Bittová, osobnosti, Iva Bittová, kdo je Iva Bittová?, hudba, wiki, vysvětlení, zajímavosti, biografie, osobnost, národnost, kde se narodila Iva Bittová?, narození, informace

Pojem Iva Bittová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Iva Bittová na Youtube

Hledat výraz Iva Bittová ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Iva Bittová na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iva Bittová ve Wikimedia Commons

Najít výraz Iva Bittová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Iva Bittová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Iva Bittová?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Iva Bittová? Kdy se narodila Iva Bittová? Kde se narodila Iva Bittová? Iva Bittová patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, šedá kytara, iva Bittová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Iva Bittová například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iva Bittová i v jiné kategorii než je hudba.