Kdo je to?
Kdo je Iva Bittová? Životopis Iva Bittová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Iva Bittová?

Kdo je Iva Bittová? Životopis, informace, biografie, hudba

Česká zpěvačka, herečka a houslistka Iva Bitová patří zcela jistě mezi největší osobnosti české hudby. Osobitý a nezaměnitelný talent podědila po svém otci, známém romském muzikantovi Kolomanu Bittovi, původem z jižního Slovenska. Její matka Lidmila byla učitelkou v mateřské škole. Iva absolvovala konzervatoř v Brně, kde navštěvovala hudebně dramatický obor, zpěv a hru na housle. Už za dob svých studií rozvinula spolupráci s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů.
O herectví se úspěšně pokusila v roce 1978 v tehdejším brněnském Divadle na provázku. Tam na sebe strhla pozornost v roli Eržiky ve hře Balada pro banditu. Tehdy se stala členkou divadla. Hra Balada pro banditu byla později zfilmovaná, a to i s původním hereckým obsazením.
Iva svoji pěveckou kariéru odstartovala v roce 1984. Tehdy začala vystupovat coby zpěvačka a houslistka, prezentující vlastní skladby s lidovými texty. Hudební doprovod ji dělala známá brněnská formace Dunaj. Později začala spolupracovat se Škampovým kvartetem. Velké popularity se dočkala i díky spolupráci s jazz folkovým uskupením Bratři Ebenové.
Za svůj největší profesní úspěch může zcela jistě Iva Bittová považovat vystoupení v newyorské Carnegie Hall. Střihla si tam roli Elvíry v Mozartově opeře Don Giovanni. Iva je také známá účastmi na nejrůznějších projektech a programech pro děti.
Na hereckém kontě Ivy Bittové je několik projektů, které se dokonce dočkaly i různých nominací. První herecký počin se odehrál v jejích 18 letech ve filmu Růžové sny. Následovala již zmíněná Balada pro banditu. A pak přišel na Oskara nominovaný film Želary. Asi největší úspěch ale Iva Bittová může přičíst filmu Tajnosti. Tam bravurně ztvárnila ženu, které během jednoho dne dokázala úplně změnit svůj život.Kdo je Iva Bittová? Životopis Iva Bittová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Iva Bittová

Národnost: česká
Datum narození: 22. července 1958
Místo narození: Bruntál

Popis osobnosti Iva Bittová můžete sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Matriarchát? Vzpomněli byste si na význam slova Opičí neštovice? Rozumíte pojmu Tumor? Znáte definici termínu Mrva?

Klíčová slova: kdy se narodila Iva Bittová?, informace, osobnost, životopis, narození, život, Iva Bittová, vysvětlení, hudba, Iva Bittová, hudba, wikipedie, datum narození, biografie, lexikon, místo narození

Pojem Iva Bittová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Iva Bittová ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Iva Bittová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Iva Bittová ve Wikislovníku

Hledat slovo Iva Bittová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Iva Bittová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Iva Bittová například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Iva Bittová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Iva Bittová? Kdy se narodila Iva Bittová? Kde se narodila Iva Bittová? Iva Bittová patří do sekce Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Iva Bittová třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iva Bittová i v jiné kategorii než je hudba.